GarminEnduro Race Brenna – kolarstwo górskie w czystej postaci!

Na mapie Polski pojawiła się kolejna impreza w niezwykle popularnej i widowiskowej formule enduro, która odbędzie się 1 września w miejscowości Brenna leżącej na skraju Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. GarminEnduro Race to zawody odpowiednie dla doświadczonych zawodników, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Zapisy na tegoroczną, pierwszą edycję GarminEnduro Race Brenna właśnie ruszają dzisiaj (25.06.) o godz. 18:00, a organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na stronę www.endurorace.pl.

„Brenna stworzona jest do tego, aby rozegrać w niej zawody enduro. Niezwykle wymagające trasy to główna zaleta tej lokalizacji, ale także gmina nastawiona na wszelaką turystykę rowerową to kolejny atut imprezy. Ponadto połączenie sił z marką Garmin, która została sponsorem tytularnym naszego wydarzenia gwarantuje zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie.” – powiedział Filip Szołowski, organizator z firmy Labosport Polska.

Brenna to wspaniałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miast, w otoczeniu czystej przyrody. Miejscowość zaskakuje turystów swymi urokami, licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami górskim. Brenna leży w dolinie rzeki Brennicy, otoczonej górskimi szczytami. Najbardziej znane i najładniejsze szczyty w okolicach to: Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony nieco bliżej Szczyrku – Kotarz (974 m n.p.m.). Lokalizację tę docenią szczególnie ci, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą.Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania kolarstwa górskiego.

„Podczas zawodówGarminEnduro Race Brenna 2018 na zawodników będą czekały 4 wymagające „OS-y”, rozrzucone w pięknym, górskim terenie, wybrane z najlepszych miejsc w okolicyi zaprojektowane przez czołowego zawodnika Romana Kwaśnego. Na trasie znajdą się trudne, wytrzymałościowe zjazdy i liczne odcinki przebiegające przez kamieniste ścieżki, a także korzenie. Zawody zostaną przeprowadzone w formule on-sight, a zawodnicy podzieleni będą na 20-osobowe sektory. Starty poszczególnych zawodników z danego sektora będą się odbywały co 30 sekund, a dodatkowo odstęp pomiędzy sektorami będzie wynosił 3 minuty. Wszystko po to, aby zachować jak największy komfort jazdy dla startujących. Specjalny sektor dla elity zawodników, którzy zostaną wyłonieni spośród zapisanych osób wyruszy na trasę jako ostatni” – dodaje Szołowski.

Za wytyczenie i oznakowanie trasy GarminEnduro Race Brenna 2018 odpowiedzialny będzie Roman Kwaśny (WT Rider) – jeden z najlepszych, polskich zawodników ścigających się w tej formule. Wszyscy ci, którzy są na początku swojej przygody z tą dyscypliną lub będą debiutować podczas zawodów w Brennej będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w otwartych treningach przed zawodami, które poprowadzi sam mistrz Roman Kwaśny.

Ruszają zapisy na GarminEnduro Race Brenna 2018. Dla pierwszych 50 osób, które zapiszą się na zawody organizatorzy przygotowali rabat w wysokości 10 zł. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.endurorace.pl.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl