Szósty etap Kellys Cyklokarpaty w samym sercu Gorców przeszedł do historii!

Zapierające dech w piersiach widoki i bardzo wymagające trasy – w takich okolicznościach przyrody ścigali się uczestnicy szóstego etapu Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty, który odbył się 16 czerwca 2018 r. w Łopusznej w Gminie Nowy Targ.

Gorce powitały zawodników bardzo przyjemną pogodą, na niebie prócz ciepłego, wiosennego słońca pojawiło się nieco więcej chmur, które wraz z typowo górskim wiatrem niosły wytchnienie rozgrzanym mięśniom. A było gdzie się spocić! Deszcz padający w tygodniu poprzedzającym zawody spowodował, że liczne na gorczańskich trasach strome, techniczne zjazdy zrobiły się dodatkowo dość śliskie, podnosząc i tak wysoki już stopień trudności tras (4/5). Wszystko to jednak rekompensowały przepiękne widoki na okoliczne góry i doliny.

Mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników, organizator zadecydował o wprowadzeniu limitu czasu wjazdu na ostatni odcinek trasy Giga. Każdy uczestnik został o tej zmianie poinformowany smsem przed rozpoczęciem zawodów, stosowna informacja pojawiła się również na Facebooku. Wszystkie potencjalnie niebezpieczne miejsca zostały odpowiednio zabezpieczone i oznakowane.

Choć trasy okazały się bardzo trudne technicznie, wrażenia większości zawodników były jak najbardziej pozytywne. Dopisała również frekwencja (zwłaszcza na dystansie Mega), a na wyścigu pojawili się też „zawodowcy” z kategorii Elita. Tradycyjnie już najmłodsi uczestnicy i uczestniczki mogli wziąć udział w Kids Race na terenie miasteczka zawodów.

Na dystansie Hobby o długości 25 km ścigało się 168 osób. Zwycięzcami zostali: Tomasz Niedźwiecki (czas: 01:22:49), Paweł Galik (strata: +00:01:41) oraz Jan Miłek z SST Lubcza (strata: +00:02:33). Wśród kobiet triumfowały Joanna Głowacka z ROWEROMANIA (czas: 01:53:57), Klaudia Powroźnik z Baran Cycling Team (strata: +00:09:39) oraz Olga Sołtys z THULE – JMP (strata: +00:12:21).

Dystans Mega – tym razem 55 km – wybrało aż 188 zawodników. Najszybsi byli Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM (czas: 02:58:01), Sławomir Dziwisz (strata: +00:01:17) oraz Jakub Chryczyk z BIKEBOARD (strata: +00:02:14). Najlepsze kobiety na tym dystansie to Katarzyna Galewicz z TWOMARK Specialized (czas: 03:49:39), Natalia Kołodziej z Gomola Trans Airco (strata: +00:02:37) oraz Joanna Dychtoń (strata: +00:13:37).

W królewskim Giga, który tym razem wyniósł aż 85 km, wzięło udział 45 kolarzy, w tym przedstawiciele kategorii „Elita” dla zawodników licencjonowanych. Zwycięzcy kategorii Giga Open to Andrzej Jarosz z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (czas: 04:32:47), Paweł Chrząszcz, również z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (strata: +00:02:29) oraz Krzysztof Celary z BIKEBOARD (strata: +00:08:26). Natomiast spośród zawodników Elity najszybszy był Bartosz Janowski z VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM (czas: 04:19:44). Kategorię Giga Elita Open Kobiet wygrała Anna Sadowska z 72D OSHEE WINDSPORT TEAM (czas: 05:28:27).

Maraton Kellys Cyklokarpaty w Łopusznej można zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza pod względem organizacyjnym. Uczestnicy chwalili wyjątkowo sprawną obsługę na bufetach, co przy tak trudnym i  wymagającym fizycznie wyścigu było bardzo ważne. Tradycyjnie już każdy chętny mógł wydrukować dyplom z aktualnych i historycznych edycji maratonów z sezonu 2018 w multimedialnym kiosku, dostępnym w miasteczku zawodów.

Łopuszna to kolejny już wyścig zaliczany do klasyfikacji „Bomba Nie Wybiera vol. 2”. Jest to dodatkowa klasyfikacja dotycząca wyznaczonych przez organizatora segmentów (wspólnych dla wszystkich dystansów) zarejestrowanych w aplikacji Strava, prowadzona podczas najtrudniejszych edycji Kellys Cyklokarpaty. Oprócz Łopusznej brane są pod uwagę maratony w Wierchomli, Kluszkowcach, Kasinie Wielkiej, Myślenicach i Rzykach. Regulamin klasyfikacji dostępny jest na stronie https://cyklokarpaty.pl/regulamin-klasyfikacji-bom...

Kolejne edycje Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty:

Pruchnik 30 czerwca 2018

Wojnicz 15 lipca 2018

Kasina Wielka 28 lipca 2018

Dukla 12 sierpnia 2018

Myślenice 26 sierpnia 2018

Rzyki 29 września 2018

Zapraszamy do zapisów: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/

Sponsorem Tytularnym Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w sezonie 2018 jest producent rowerów i akcesoriów rowerowych – Kellys Bicycles.

Sponsor Główny: SISU Sport

Sponsorzy: Jurajska, ALE – Active Life Energy, Deli Tire, Trezado, CST Tires, Domicela, Fenwicks, Zdrowy Projekt

Partnerzy medialni: Polskie Radio Rzeszów, #mtbxcpl, bikeBoard, bikeworld.pl

Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty:

https://cyklokarpaty.pl/

https://www.facebook.com/cyklokarpaty/


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl