Pierwsza wygrana w sezonie zawodnika CST 7R

Zwycięstwo Michała Neumanna w niedzielnym maratonie Bike Atelier w Olkuszu.

W gorącym Olkuszu odbył się kolejny maraton z serii Bike Atelier. Na starcie nie zabrakło zawodników grupy CST 7R MTB Team i był do start bardzo udany. Warunki atmosferyczne panujące tego dnia były mocno niekomfortowe dla zawodników, którzy musieli się ścigać w nieznośnym upale. Najlepiej ze wszystkich poradził sobie Michał Neumann, który z wyraźną przewagą dojechał do mety jako pierwszy. Trzeci na kresce zameldował się Maciej Pitach, który również zaliczył bardzo udany występ, wygrywając jednocześnie swoją kategorię wiekową.

- Bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa w sezonie – mówi Michał Neumann. - Wyścig był bardzo wyczerpujący fizycznie głównie z powodu pogody. Trasa przygotowana super, aczkolwiek było bardzo dużo piachu - cóż, taka specyfika miejsca. Na pierwszym podjeździe urwaliśmy się z Karolem Kuciębą oraz Tomkiem Pierwochą i przez pewien czas jechaliśmy w trójkę. Później,już tylko z Karolem, mocnym, równym tempem zmierzaliśmy do mety. Niestety, około 3 km przed końcem wyścigu mój kolega z zespołu zaliczył defekt, więc na kreskę wjechałem sam– relacjonuje zwycięzca.

Tymczasem Rita Malinkiewicz wybrała się do Wałbrzycha walczyć w Pucharze Polski cross country, który był jednocześnie kwalifikacją do Akademickich Mistrzostw Świata. W doborowej stawce zawodniczek zajęła siódme miejsce.

- Pojechałam swój dobry kolejny start z kilkoma przygodami po drodze, ale i tak bardzo się cieszę, że mogłam ścigać się na tak wymagającym pod każdym względem wyścigu. Teraz chyba już jestem jedną nogą w Portugalii na Akademickich Mistrzostwach Świata - z niecierpliwością czekam na oficjalny komunikat - mówi zawodniczka CST 7R.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Bike Atelier MTB Maraton

Dystans PRO

Michał Neumann 1. m-ce,

Maciej Pitach 3. m-ce /1. w kategorii/,

Karol Kucięba 31. m-ce /9. w kategorii/,

Michał Kucewicz DNF.

Dystans HOBBY

Michał Kwiatek 22. m-ce /5. w kategorii/.

Puchar Polski MTB XCO

Rita Malinkiewicz 7. m-ce.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl