LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie

To była prawdziwa kolarska bitwa! Kolorowy peleton LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Radzymina, czyli miasta „Cudu nad Wisłą”. Frekwencja dopisała. I to mimo upalnej „majówki”. W czwartym etapie tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, wystartowało 800 amatorów na rowerach górskich. Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów oraz startem i metą wyścigów znalazło się, tak jak przed rokiem, przy Szkole Podstawowej im. Eleonory Czartoryskiej. Starterem honorowym i uczestnikiem zawodów był burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

- To był piękny finisz rowerowej „majówki” - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Niezwykle zróżnicowany radzymiński szlak ponownie okazał się sporym wyzwaniem. Trasa przebiegała w „widłach” Bugu i Narwi na pofałdowanym, interwałowym obszarze Radzymin - Rynia - Białobrzegi. Naszpikowana ciekawymi leśnymi odcinkami, m.in. w pobliżu Fortu Beniaminów.

Na najdłuższym dystansie MAX (53 km) zwyciężył Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków), przed Pawłem Barankiem (Kellys) i Arkadiuszem Jusińskim (Renault Team). Wśród kobiet wygrała Marzena Moniuszko (Milsport BLU Team), wyprzedzając Izabelę Żeszczyńską (Dirty40) i Martę Bazańską (Rafbike.pl Sklep Rowerowy).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Kacper Skalski (Absolute Bikes Team), finiszując przed Michałem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Annę Sajnóg z Wołomina i Julitę Tomaszewską (Timbud Team).

Na dystansie FAN (8 km) wśród chłopców zwyciężył Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Mateuszem Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) i Adrianem Oniśkiem (Wertepowiec Łochów). W gronie dziewcząt najlepsza była Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Hanną Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) i Marią Piasecką (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin). W Mini Crossie w pobliżu Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Radzyminie triumfował KK Catena Wyszków, przed MGG Dobry Kurs Team i Mybike.pl. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKK Huragan Wołomin. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Gregorowiczowie, przed Surdykami i Rowickimi. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) i Anna Sajnóg z Wołomina.

LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Radzymin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

Peleton Poland Bike pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą niedzielę 13 maja w podwarszawskiej gminie Nadarzyn. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathono autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Igrzyska Olimpijskie 2021

    - Nie możemy sobie odpuścić. Naszym zadaniem na ten okres jest podtrzymanie tego co wspólnie wypracowaliśmy zimą. Każdy trenuje indywidualnie na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl