Festiwal Crankworx w Innsbrucku zbliża się wielkimi krokami

Już tylko nieco ponad miesiąc pozostał do festiwalu Crankworx, który odbędzie się w Innsbrucku. Impreza odbędzie się w dniach 13 do 17 czerwca. Stolica Alp po raz drugi będzie organizatorem tegoż wydarzenia. Wydaje się, że impreza zagości w mieście na stałe. Marki oraz nazwy nie trzeba chyba przedstawiać nikomu. Crankworx to najlepsza muzyka, najbardziej zakręceni rowerzyści oraz niepowtarzalna atmosfera. Festiwal jest okazją nie tylko dla zawodników ale również dla wielu rowerzystów oraz kibiców do spędzenia kilku dni w alpach. Już samo patrzenie na zmagania najlepszych zawodników na świecie dostarcza spore dawki adrenaliny, co dopiero mówić o starcie i rywalizacji. W imprezie może wziąć udział każdy nie zależnie od wieku oraz posiadanej techniki. Urokowi festiwalu dodaje lokalizacja oraz otaczające zewsząd góry.

Region Innsbruck posiada także bogatą sieć górskich szlaków rowerowych. Szlak Nordketten-Single Trail jest chyba jednym z najbardziej stromych oraz trudniejszych w Europie. Ponadto mamy do dyspozycji min. polecany przez lokalnych przewodników szlak Arzler Alm Trail. Amatorom lotów oraz slopestylu z czystym sercem możemy polecić Skatehalle Innsbruck.

Na miejscu możecie wykupić specjalną kartę Bike City Card. Posiadacze karty min. mogą korzystać z przejazdów do i pomiędzy takimi miejscówkami jak BikePark Innsbruck, Nordkette, Elferlift in Stubai oraz BikePark in Steinach am Brenner. Ponadto karta upoważnia do korzystania z wyciągów. Mamy zatem kompletny pakiet dzięki któremu możemy komfortowo i łatwo podróżować wraz z rowerem a po całym dniu wrócić do hotelu lub apartamentu.

 Cena karty to:

  • 24 godziny - 43€
  • 48 godzin - 50€
  • 72 godziny - 59€

Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę jednorazowe ceny za bilety czy wyciągi jest to cena naprawdę promocyjna. Szczególnie jeżeli zamierzamy dużo jeździć oraz przemieszczać się pomiędzy arenami zmagań. Więcej informacji znajdziecie pod adresem https://www.innsbruck.info/en/experience/innsbruck... .

Jazda, kibicowanie oraz zmagania powoduję, że człowiek czuje głód. Wizyta w typowej alpejskiej restauracji jest chyba obowiązkowym punktem programu podczas każdej wycieczki w tamte rejony. Szczególnie polecamy Kaiserschmarren czyli słodki omlet cesarski. Taki deser z pewnością zrekompensuje trudy dnia.

Wiele hoteli oraz apartamentów w regionie posiada ofertę skierowaną specjalnie do rowerzystów.

Są to min.:

  • sportowe śniadania (owoce, musli)
  • przechowalnie rowerów (odpowiednio zabezpieczone i ubezpieczone)
  • stojaki dla rowerów
  • mapy oraz informacje o przewodnikach rowerowych

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie pod adresem https://www.crankworx.com/festival/innsbruck ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl