Nowe rowery lifestyle marki BMC

W kolekcji marki BMC na rok 2018 znalazły się nie tylko rowery szosowe i górskie, ale też modele z kategorii lifestyle. Seria BMC Alpenchallenge to siedem różnych propozycji, z których część wyposażona jest w napędy paskowe. Jak wskazuje BMC Polska, rowery te zostały stworzone zarówno z myślą o codziennej jeździe po terenach miejskich, jak i dłuższych wyprawach rowerowych.

Seria rowerów BMC Alpenchallenge zalicza się do kategorii rowerów lifestyle. Jak wyjaśnia producent, modele te można klasyfikować jako stylowe i szybkie rowery miejskie, które jednak z powodzeniem mogą służyć również do dłuższych wypraw rowerowych po szosowych trasach.

„Alpenchallenge łączy w sobie szwajcarski design, bardzo dobrą jakość wykonania oraz odpowiednio wysoką wydajność i komfort. Poszczególne elementy konstrukcji nawiązują bezpośrednio do innych rowerów z logo BMC. Geometria ramy jest oparta na wyczynowych rowerach szosowych, a rozwiązania dotyczące komfortu jazdy zapożyczono z serii endurance. Stylistyka może natomiast kojarzyć się z rowerami aero. Efektem jest unikalny i wszechstronny rower o sportowym zacięciu, który stworzono z myślą o codziennej jeździe po zurbanizowanych terenach oraz dłuższych wyprawach” – mówi Krzysztof Spławski, menedżer ds. sprzedaży i produktów w BMC Polska.

Jak dodaje Krzysztof Spławski, rowery lifestyle BMC wyróżniają się też zwinnością, co jest rzadko spotykane w modelach przeznaczonych do jazdy po terenach miejskich. Taki rezultat osiągnięto dzięki krótkiemu tylnemu trójkątowi oraz unikalnej konstrukcji widelca.

Siedem różnych wariantów

W katalogu BMC na 2018 r. znalazło się w sumie siedem modeli Alpenchallenge, w tym rowery z serii AC01 (ONE, TWO, THREE i FOUR) oraz AC02 (ONE, TWO i THREE). Poszczególne modele różnią się między sobą głównie specyfikacją techniczną. W części z nich wykorzystano napędy paskowe firmy Gates, ale zwolennicy tradycyjnych napędów znajdą też wersje z napędami Shimano i SRAM. W wyższych modelach zastosowano ponadto np. wewnętrzne prowadzenie kabli. Cechami wspólnymi są z kolei m.in. hamulce tarczowe oraz wysokiej jakości aluminium, z którego wykonano ramy i widelce.

„Seria Alpenchallenge to również szerokie możliwości adaptacji. Najwyższe modele są standardowo wyposażone w idealnie dopasowane błotniki marki Curana. Na tle konkurencji wyróżniają się wizualną i funkcjonalną integracją z ramą, a ich zamontowanie czy odmontowanie to kwestia tylko kilkudziesięciu sekund. Bez większych problemów można także zamocować na rowerach bagażniki” – wskazuje Krzysztof Spławski.

Każdy z nowych modeli dostępny jest w czterech różnych rozmiarach (S, M, L i XL). Sugerowane ceny rowerów z serii BMC Alpenchallenge wynoszą od 3 999 do 8 899 zł.

Oficjalny dystrybutor rowerów marki BMC w Polsce:

https://bmc-switzerland.pl/o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl