Kawa - czyli kolarski rytuał

Któż z nas nie lubi porannej kawy czy też wspólnej kawy przed lub też w trakcie treningu. Kilka naście lat temu będąc we Włoszech po raz pierwszy spotkałem się z połączeniem sklepu rowerowego i kawiarni. Ludzie przychodzili rano, spotykali się na kawie po czym wyruszali na wspólny trening. Obserwując liczne zdjęcia umieszczane w internecie przez osoby będące na zimowych obozach treningowych także można odnieść wrażenie, że rytuał picia kawy jest nieodłącznym elementem kolarskiego stylu życia. Co ciekawe będąc na zawodach we Włoszech na jednej przełączy (najwyższy punkt na trasie) zaproponowano mi dobre espresso. Grzechem byłoby odmówić. Obecnie żyjemy w dobie zbilansowanej diety oraz coraz bardziej świadomego odżywiania się. Pytanie zatem czy istnieje specjalna kawa dedykowana kolarzom. Odpowiem krótko TAK. Z paski do kawy oraz sportu zrodziła się Kawa dla Kolarzy. Kawa dla kolarzy to tak naprawdę trzy różne mieszanki dedykowane odpowiednio do zróżnicowanej w ciągu dnia aktywności naszego organizmu. W przygotowaniu znajduje się czwarta mieszanka, która będzie zwieńczeniem mistrzowskiej kolekcji. Kawy powstały przy współpracy z jedną z lepszych i bardziej znanych palarni w Polsce. Warto dodać, że ambasadorami marki Kawa dla Kolarzy są: Darek, Baranowski, Kasia Pawłowska, Adrian Tekliński, Wojtek Pszczolarski i Krzysztof Maksel, Michał Bogdziewicz, Daniel Chądzyński.

Pierwszą w kolekcji jest kawa "Moje Kolarskie Wyzwanie". Jest to klasyczna kawa typu włoskiego. Wyższy stopień upalenia, wspaniała nuta karmelu złamana śliwką przy dużej intensywności naparu sprawi, że zyskasz o poranku dodatkową porcję energii. "Moje Kolarskie Wyzwanie" jest klasyczną kawą typu włoskiego. Kawę tą cechuje niski poziom kwasowości oraz ciemniejsza barwa. Kawa posiada wyższą zawartość kofeiny.

Drugą kawą w kolekcji jest kawa "Keep Calm and Go Cycling". Mieszanka ta jest wręcz idealna tuż przed treningiem. Delektuj się smakiem wyjątkowej kawy tak długo jak tylko będziesz miał ją w swoim kubku i ruszaj na trening. Jak ti to mówią "nie szukaj wymówek". Trening musi zostać odbyty. "Keep Calm and Go Cycling jest mieszanką 800%Arabica, 20% Robusta i posiada orzechowo-czekoladowy smak. Mieszanka cechuje się wysoką intensywnością oraz niską kwasowością.

Ostatnią z dostępnych obecnie kaw jest "Tour de Coffee". Składa się w 100% z ziaren Arabiki. Jest to idealna kawa na koniec dnia. Dopiero co skończyłeś trening, relaksujesz się odświeżony po odbytym treningu zatopiony w lekturze swoich wyników, ta chwila jest twoja. Jest to kawa delikatna, cierpka, lekko owocowa (z nutą limonki oraz moreli). Cechuje ją niższe stężenie kofeiny i nieco wyższa kwasowość. Idealny smak, żeby zakończyć z sukcesem kolejny dzień.

Kawy dostępne są w opakowaniach:

  • 200g mielona
  • 200g ziarno
  • 1000g ziarno

Kawę możemy kupić w kilku miejscach w Polsce oraz za pośrednictwem strony ( http://www.topowykolarz.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl