Bike Atelier MTB Maraton 2018 rusza z Rybnika

22 kwietnia, w Rybniku wystartuje cykl Bike Atelier MTB Maraton 2018! Będzie to już czwarty sezon z największą w województwie śląskim serią maratonów w kolarstwie górskim.

- Gdy zaczynaliśmy organizację cyklu w 2015 roku nie spodziewaliśmy się, że 3 lata później będzie to tak duża impreza i że liczyć będzie aż 10 wyścigów – mówi Anna Bara, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – Postaramy się, by ten kolejny sezon był najlepszym z dotychczasowych - zarówno pod względem organizacji jak i tras czy emocji. Wsłuchujemy się w opinie zawodników i robimy wszystko, by każdy wrócił z naszych zawodów usatysfakcjonowany. Liczymy, że właśnie tak będzie w Rybniku, gdzie rozpoczynamy w tym roku ściganie.

Rybnik będzie gościć uczestników Bike Atelier MTB Maratonu po raz trzeci. Tym razem jednak, kolarze będą startować i finiszować w innym niż dotychczas miejscu, bo z ośrodka MOSiR w dzielnicy Kamień. W związku ze zmianą lokalizacji miasteczka wyścigu, nieznacznie zmianie ulegnie też trasa. Będzie mniej odcinków asfaltowych, a więcej szutrów i leśnych ścieżek. Rybnik nie słynie z górzystego terenu, więc można spodziewać się szybkiej pętli. Nie oznacza to jednak, że będzie na pewno łatwo.  Na pewno będzie to też dobra rozgrzewka przed górskimi wyścigami, gdyż już w maju Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się Żywcu i Brennej.

– Ci, którzy byli u nas w ubiegłych latach wiedzą, że trasa w Rybniku, pomimo płaskiego profilu, wymaga sporego zaangażowania, skupienia i dobrej techniki. Tak też będzie i tym razem, a zmiany jakie wprowadziliśmy uczynią rywalizację jeszcze ciekawszą – zapowiada Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. – 90% trasy to ścieżki leśne, choć nie zabraknie też błotnistych i piaszczystych podjazdów oraz krótkich odcinków asfaltowych. Tradycyjnie na uczestników czekają dwa dystanse – PRO o długości 64km oraz HOBBY i FAMILY, o długości 35,5km – dodaje.

Zapisy on-line prowadzone są do czwartku poprzedzającego imprezę, czyli do 19 kwietnia, poprzez stronę www.bikeateliermaraton.pl. Tam też można znaleźć regulamin oraz wszelkie szczegóły dotyczące programu, trasy, parkingu i dojazdu.

Tradycyjnie w okolicach startu/mety odbędą się także wyścigi dziecięce. Na małych rowerzystów czekać będą dystanse dopasowane do danej kategorii wiekowej – od 200 metrów do 4 kilometrów. Zapisy do tej rywalizacji przyjmowane są wyłącznie w dniu imprezy.


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane galerie

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl