Sukcesy zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

W sobotę odbył się mocno obsadzony Bike Maraton, który ze znaczną przewagą wygrała Michalina Ziółkowska. Nie była ona jedyną zawodniczką Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która tego dnia stanęła na podium wyścigu w Miękini, bowiem trzecie miejsce zajęła Anna Urban. Dla mężczyzn maraton potoczył się bardzo pechowo. Bartosz Janowski i Bogdan Czarnota zaliczyli na trasie defekty. Pierwszy z nich musiał zrezygnować z dalszej jazdy, zaś drugi wraz z Michałem Fickiem walczył o jak najlepszą pozycję, aby ostatecznie zakończyć zawody na 7. i 8. pozycji.

W weekend z powodzeniem startował również Marek Konwa. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wygrał zawody Kaczmarek Electric MTB w Rydzynie. Na starcie do wyścigu stanęło ponad 1000 zawodników. Konwa po 20 kilometrach postanowił przejść do ataku i pozostałe 60 kilometrów pokonywał samotnie, powiększając swoją przewagę.

To nie koniec dobrych informacji dla Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Najlepszy w kategorii juniorów w pierwszych zawodach Pucharu Polski okazał się Piotr Kryński. Trzeba przyznać, że białostocka trasa była bardzo ciekawa, a konkurencja wymagająca, więc tym bardziej jest to duży sukces dla 17-letniego zawodnika.