Sukcesy zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

W sobotę odbył się mocno obsadzony Bike Maraton, który ze znaczną przewagą wygrała Michalina Ziółkowska. Nie była ona jedyną zawodniczką Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, która tego dnia stanęła na podium wyścigu w Miękini, bowiem trzecie miejsce zajęła Anna Urban. Dla mężczyzn maraton potoczył się bardzo pechowo. Bartosz Janowski i Bogdan Czarnota zaliczyli na trasie defekty. Pierwszy z nich musiał zrezygnować z dalszej jazdy, zaś drugi wraz z Michałem Fickiem walczył o jak najlepszą pozycję, aby ostatecznie zakończyć zawody na 7. i 8. pozycji.

W weekend z powodzeniem startował również Marek Konwa. Zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wygrał zawody Kaczmarek Electric MTB w Rydzynie. Na starcie do wyścigu stanęło ponad 1000 zawodników. Konwa po 20 kilometrach postanowił przejść do ataku i pozostałe 60 kilometrów pokonywał samotnie, powiększając swoją przewagę.

To nie koniec dobrych informacji dla Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Najlepszy w kategorii juniorów w pierwszych zawodach Pucharu Polski okazał się Piotr Kryński. Trzeba przyznać, że białostocka trasa była bardzo ciekawa, a konkurencja wymagająca, więc tym bardziej jest to duży sukces dla 17-letniego zawodnika.

Komentarze
zawodników:

Michalina Ziółkowska – 1. miejsce w Bike Maratonie


Bike Maraton w podwrocławskiej Miękini był dla mnie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Maratonie MTB, które w najbliższą niedzielę odbędą się we włoskim Spilimbergo. Mistrzostwa co prawda są w górach, ale połowa trasy - początek i koniec - są w miarę płaskie, dlatego taki start był dla mnie bardzo cenny. Mogłam poćwiczyć moje słabe strony, szczególnie szybką jazdę w tłumie, na kole, pod wiatr, itp. Wyjątkowo ładna pogoda i suche warunki sprawiły, że tym razem wyścig był bardzo szybki. Mimo, że dobrze znam tamtejsze single, to zaskoczyła mnie zmiana kierunku jazdy rund w okolicach Wojnowic, ale i tak wciąż były to najciekawsze fragmenty tego wyścigu. Udało mi się dobrze wystartować, utrzymać mocne tempo i wygrać rywalizację w elicie kobiet. Teraz trochę odpoczynku i za tydzień prawdziwe wyzwanie - Mistrzostwa Europy we Włoszech!

Marek Konwa – 1. miejsce w Kaczmarek Electric MTB

Pierwsza edycja Kaczmarek Electric MTB w Rydzynie za nami. Piękna pogoda, trudna trasa z wieloma singlami i ponad 1000 uczestników na starcie - tak mogę opisać start w kilku słowach. Od początku na płaskim wiele ataków, po wjeździe na rundę zasadniczą postanowiłem zaatakować sam! Udało się odjechać i przez ostatnie 60 km z 80km powoli powiększałem swoja przewagę nad rywalami,aby spokojnie przejechać linie mety.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Enduro w rejonie Innsbrucka

    Tuż przed Crankworx mieliśmy okazję zwiedzić rejon Innsbrucka, czyli kompleks kilku miejsc w bezpośredniej okolicy tego miasta w centrum...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl