Pracowity weekend Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w Chorwacji

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w dniach 7-8kwietnia wzięli udział w zawodach na chorwackim przylądku Kamenjak.

Powody do radości może mieć Katarzyna Solus-Miśkowicz, która w XCO Kamenjak RockyTrails w kategorii kobiet zajęła piąte miejsce. Dwie pozycje za nią uplasowała się Michalina Ziółkowska. W rywalizacji panów Marek Konwa uplasował się na 10. pozycji, Jakub Zamroźniak  na 16. miejscu, a Bartek Janowski po defekcie sprzętu dojechał na metę na 56. pozycji. W kategorii Masters wystąpił również Bogdan Czarnota, który uplasował się na drugim stopniu podium.

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wystąpili również w maratonie. Katarzyna Solus-Miśkowicz w kategorii kobiet zajęła drugą pozycję. Michalina Ziółkowska znalazła się szóstym miejscu, a Anna Urban zakończyła wyścig na 13. pozycji. Wśród mężczyzn dobrze spisał się Marek Konwa, który dojechał na metę piąty, a Jakub Zamroźniak zajął 22. Miejsce.

Komentarze zawodników:

Katarzyna Solus-Miśkowicz – 2. miejsce w XCM i 5. miejsce XCO KAMENJAK ROCKY TRAIL

Na początku sezonu od ładnych paru lat jeździmy na KamejnakRockyTrails, które w tym roku miało już swoją 22. edycje! Wymagające cross country w sobotę i szybki, poprowadzony przepięknym wybrzeżem parku Kamenjak, maraton to świetny trening i możliwość zgarnięcia cennych punktów UCI. W tym roku mocna obsada. Ściganie w sobotę na XCO kończę na 5.miejscu, a w niedzielę na podium zmiany i melduję się na 2.pozycji, gdzie po zaciętej walce i ucieczce wygrywam ze zwyciężczynią z dnia poprzedniego. Następny start to XCO C2 na Słowacji, na który czekam z niecierpliwością, ponieważ starty blisko domu zawsze są miłą odmianą, gdyż w sezonie nie ma ich zbyt wiele.

Marek Konwa – 5. miejsce w XCM i 10. miejsceXCOKAMENJAK ROCKY TRAIL

Zająłem piąte miejsce w maratonie. To niezły wynik, biorąc pod uwagę, że ta trasa dość mocno weszła mi w nogi po wcześniejszym wyścigu XC. Szkoda, że nie udało się obronić zwycięstwa sprzed roku, ale wynik mnie cieszy!

Michalina Ziółkowska – 6. miejsce w XCM i 7. Miejsce XCO KAMENJAK ROCKY TRAIL

Starty te były dla mnie o tyle istotne, że pozwalają mi wejść w rytm wyścigowy przed czekającymi mnie za 2 tygodnie Mistrzostwami Europy w Maratonie. Pierwszego dnia w ramach XCO PremanturaRockyTrails UCI C1 rywalizacja toczyła się na bardzo wymagającej, technicznej i fizycznej rundzie. Duża frekwencja na starcie zapewniła doskonałą możliwość rywalizacji na najwyższych obrotach. Natomiast drugiego dnia odbywał się już tradycyjnie maraton XCM KamenjakRockyTrails UCI C3. Runda wzdłuż wybrzeża o niewielkich przewyższeniach, choć po dość kamienistym podłożu, nie sprzyjała moim warunkom fizycznym, ale była doskonałą możliwością pracy nad moimi słabościami. Rywalizację ukończyłam na odpowiednio 7.i 6.miejscu, mając przed sobą bardzo mocne zawodniczki z cross-country, więc jestem zadowolona z wyjazdu. Prawdziwie górskie maratony dopiero przede mną.