Shamano Ultegra RX - szosowa przerzutka z napinaczem

Osprzęt "szosowy" już dawno wyszedł poza swoje standardowe granice. Stosowany jest w dużo mniej przyjaznych środowiskach takich jak szutry, bruki czy przełaje. Wszystkie te podłoża posiadają jedną wspólną cechę. Są nierówne. Powoduje to, że wózek przerzutki skacze cały czas w górę oraz w dół trzęsąc niemiłosiernie łańcuchem, co zwiększa ryzyko spadnięcia łańcucha z zębatki. Wychodząc niejako na przeciw zapotrzebowaniom marka Shimano zaprezentowała przerzutkę tylną Shimano Ultegra RX.

Model RX wyposażony został w sprzęgło minimalizujące drgania łańcucha znane do tej pory z modeli górskich. O ile czasami podchodzimy sceptycznie do różnego rodzaju "nowości" oraz "hitów sprzedaży", to w tym przypadku rozwiązanie wydaje się mieć sens. Model RX dostępny będzie w dwóch wersjach (mechanicznej RD-RX800 oraz elektronicznej RD-RX805). Przerzutka podobnie jak jej górskie odpowiedniki została wykonana w technologi Shimano Shadow+. Jest kompatybilna z kasetami o największej zębatce od 28t do 34t. W sprzedaży dostępna będzie od czerwca 2018.

Można zatem powiedzieć, że rowery szosowe grubną. Po hamulcach tarczowych, szerszych oponach przyszedł czas na napędy. No cóż nie każdemu dane jest jeździć po płaskich jak stół idealnie gładkich asfaltach. 


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Enduro w rejonie Innsbrucka

    Tuż przed Crankworx mieliśmy okazję zwiedzić rejon Innsbrucka, czyli kompleks kilku miejsc w bezpośredniej okolicy tego miasta w centrum...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl