Prezentacja drużyny KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

W poniedziałek  12 marca 2018 w kompleksie Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyła się prezentacja teamu KKW Whyte Nexelo Wałbrzych. Klub, który od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniem zawodników w olimpijskiej dyscyplinie MTB XCO, od sezonu 2018 będzie rozwijał również sekcję Enduro. Trzon tej sekcji tworzą Łukasz „Lusiek” Szymczuk oraz Mateusz „Balon” Baliński – czołowi zawodnicy polskiej sceny Enduro. 

Oprócz nowej sekcji, sezon 2018 stoi też pod znakiem rozpoczęcia współpracy z nowymi sponsorami - polskim przedstawicielem brytyjskiego producenta rowerów WHYTE oraz producentem części i akcesoriów rowerowych NEXELO. Każda z sekcji klubu ma na ten rok ściśle sprecyzowane cele - dla zawodników Enduro jest to zakwalifikowanie się do Enduro World Series i walka na Mistrzostwach Polski w Srebrnej Górze, jak również starty m.in. w cyklu Enduro MTB Series. 

Dla zawodników Cross Country celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się na imprezach mistrzowskich XCO, XCE oraz Maraton. Jako starty kontrolne planowane są udziały w cyklu Pucharu Polski oraz Pucharu Czech XCO. Młodsza część klubu (a szkolenie dzieci i młodzieży jest główną działalnością KKW) szykuje się do startów w Eliminacjach Olimpiady Młodzieży i jak najlepszego pokazania się na Finale OOM. Prężnie działająca przy klubie szkółka kolarska oraz grupa Młodzików będzie w trakcie sezon zdobywać doświadczenia na lokalnych wyścigach, ale także na imprezach Pucharu Polski i Pucharu Czech. 

Oprócz nowych partnerów, od wielu lat nieustannie wspierają klub: Sportfuel.pl- dzięki któremu zawodnicy mają dostęp do praktycznie każdego rodzaju i każdej marki odżywek dostępnych na polskim rynku. Stroje dla teamu XC przygotowuje topowa polska marka - Quest, zaś team Enduro będzie ubrany od stóp do głów przez Alpinestars. Osobne podkreślenie zasług w rozwoju należy się Urzędowi Miasta Wałbrzycha, który wspiera klub zarówno finansowo jak i stwarzając warunki do treningu poprzez m.in. udostępnianie obiektów sportowych.
Połączenie doświadczenia w szkoleniu Cross Country, świeżości dyscypliny Enduro oraz wsparcia sponsorów i partnerów stwarza idealną okazję do komfortowego przygotowania do sezonu dla zawodników wszystkich sekcji. Pierwsze starty już pod koniec miesiąca!


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl