Michalina Ziółkowska rozpoczęła sezon startem na Cyprze

Zawodniczka Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w ramach przygotowań do mistrzostw Europy w maratonie MTB pojechała na Cypr, aby wziąć udział w wyścigu etapowym SHC CyprusSunshineCup. Wyścig był bardzo silnie obsadzony a na trasie nie zabrakło mistrzyń olimpijskich oraz świata. Michalina Ziółkowska ostatecznie uplasowała się na 23. pozycji w klasyfikacji kobiet.

Michalina Ziółkowska – 23. miejscew zawodach SHC CyprusSunshineCup:

W tym sezonie moim pierwszym głównym sportowym celem są mistrzostwa Europy w Maratonie MTB, które odbędą się wyjątkowo wcześnie, bo już w kwietniu. Z tego względu zdecydowałam się rozpocząć sezon startowy już w lutym na bardzo prestiżowym i mocno obsadzonym wyścigu SHC CyprusSunshineCup. Jak na etapówkę jej charakter był trochę nietypowy, ponieważ oprócz dwóch maratonów odbywały się także czasówka (zjazd) oraz wyścig cross-country. Uznałam, że w moim obecnym okresie przygotowań będzie to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pozwoli mi popracować nad dynamiką, szybkością i techniką. Miałam też okazję przyzwyczaić się do nowego Scotta w standardzie 29er. Dodatkowym pozytywnym impulsem była bardzo silna obsada wyścigu. 

Na starcie mistrzynie olimpijskie czy świata: AnnikaLangvad, Gunn-Rita Dahle-Flesjaa, Anna van der Breggen oraz wiele zawodniczek znanych z występów Pucharów Świata. Miałam co prawda trochę problemów technicznych na trasie, ale możliwość rywalizacji podczas tych czterech dni była dla mnie najistotniejsza. Po powrocie czeka mnie parę dni na regenerację, po czym będę kontynuować przygotowania do maratonów.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl