4 stage MTB Lanzarote – dobre występy Anny Sadowskiej i Tomasza Rępińskiego

W dniach 3-6 lutego odbył się wyścig etapowy Club La Santa 4 stage MTB Lanzarote zaliczany do kalendarza UCI (kategoria S2). Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie bardzo silną obsadę zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Polskę reprezentowało 3 zawodników Trek Gdynia, Anna Sadowska oraz Iwona Szmydt. W kategorii Elita najwyższe lokaty na etapach zajmowała Anna Sadowska od 4 do 7, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło jej zająć 7 miejsce. Wśród mężczyzn najlepiej pojechał Tomasz Rępiński zajmując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii M30.

Anna Sadowska – 7 Elita  Kobiet

Świetny okazja na mocy treningowy tydzień na Lanzarote, możliwość sprawdzenia się aktualnymi mistrzyniami w xc i mtb z Norwegii, Danii, Luksemburga i Islandii, nieco cieplej niż w Polsce więc trudno nie skorzystać z takiej okazji. Pojechałam z głównie nastawieniem na zweryfikowanie swojej formy i porównanie jej z obecnym poziomem dziewczyn. Oczywiście zależało mi na wyniku, jednak nie były to dla mnie ani zawody priorytetowe ani nie jestem też w takim momencie przygotowań by móc wejść na najwyższe obroty. Etapówka okazała się trudniejsza niż myślałam z powodu warunków pogodowych. Na to narzekali wszyscy i mimo, że dla każdego wiatr wiał tak samo to jednak nie raz on bardziej nas męczył niż dystans i obciążenia. Jestem zadowolona z zajętych miejsc, dojeżdżałam w głównych grupach, tam gdzie byłam w stanie odjeżdżałam. Myślę, że to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

Tomasz Rępiński – TREK GDYNIA 2 M30

To był mój pierwszy zagraniczny start z ekipą Trek Gdynia. Po nieco słabiej przepracowanej zimie, pojechałem z nastawieniem bojowym. Chciałem się sprawdzić w konfrontacji z mocniejszymi zawodnikami.  Taktowałem wyścig treningowo ale okazało się, że moja dyspozycja pozwala na nawiązanie walki. Myślę, że popełniłem błąd pierwszego dnia wyścigu. Ustawiłem się daleko na starcie i w efekcie dużo straciłem goniąc czołową grupę, walcząc samodzielnie z wiatrem. Wyścig bardzo szybki i mocno obstawiony. Chciałbym wrócić za rok, lepiej przygotowany i z licencją Elity, by sprawdzić się z najmocniejszymi. Wyścig oceniam bardzo pozytywnie, dobre przetarcie przed sezonem w Polsce.

Agnieszka Patoka – TREK GDYNIA 12 Elita Kobiet

Był to mój pierwszy start za granicą, tak poważny i dodatkowo na długim dystansie. Nie sprawdzałam listy startowej i nie wiedziałam czego mogę się spodziewać. Wydawało mi się, że zmieszczę się w 10 Open jednak już pierwszy etap pokazał, że dziewczyny reprezentują o wiele wyższy poziom. Wyścig nauczył mnie pokory. Widzę jak dużo pracy mnie jeszcze czeka i by osiągnąć tak wysoki poziom muszę ciężko pracować. Nie zniechęca mnie to jednak i wierzę, że w przyszłości zajmę czołowe lokaty.  

Łukasz Dreheld – 5 TREK GDYNIA M30

Tegoroczny 4 stage MTB Lanzarote był dla mnie alternatywą dla dłuższego obozu treningowego. Uważam, że wyścigi etapowe w tej części sezonu świetnie wpływają na dyspozycję i umożliwiają przygotowanie do polskiego sezonu startowego w krótkim czasie. W La Santa startowałem drugi rok z rzędu więc kamieniste szlaki, twarde podłoże z wymagającymi podjazdami i zdradliwymi zakrętami były mi znane. Nie spodziewałem się natomiast tak silnego wiatru. Jeszcze  nigdy wiatr nie zrzucił mnie z roweru! Impreza świetnie zorganizowana. Jedynym mankamentem był brak sektorów uwzględniających wyniki z poprzedniego dnia rywalizacji, co skutkowało koniecznością „koczowania” prawie godzinę przed startem na linii startu.


o autorze

Informacja Prasowa

komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl