Super Puchar Polski Koziegłowy - dublet Lorkowskiej w kobietach, Konwa w Elicie Mężczyzn

Zapewne miło będzie wspominać kończący się weekend Patrycja Lorkowska. Do wczorajszej wygranej w Pucharze Polski w Szczekocinach dołożyła dzisiejsze pewne zwycięstwo w Super Pucharze w Koziegłowach. Na drugim miejscu, ze stratą 47 sekund zjawiła się Kinga Kalembkiewicz, podium dopełniła jej klubowa koleżanka z Azalii Brzoza Królewska - Brygida Piersiak (obie zawodniczki reprezentowały nasz kraj podczas Mistrzostw Europy w Taborze). 

Widać że karuzela przełajowa rozkręca się na dobre, z wyścigu na wyścig na starcie można zobaczyć coraz większą rzeszę zawodników. Dzisiejszy wyścig był pod tym względem wyjątkowy, zjawili się na nim praktycznie wszyscy Ci, którzy mają zamiar powalczyć o dobre lokaty w styczniowych Mistrzostwach Polski. Odbędą się one właśnie na ciężkiej trasie, zlokalizowanej tuż przy popularnej ''Gierkówce''. 

Wśród zawodników Elity Mężczyzn nie mógł zwyciężyć nikt inny jak Marek Konwa z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Triumf nie przyszedł jednak tak łatwo jak wielu mogło się wydawać - Marek po wczorajszym Toi Toi Cup-ie w czeskim Unicovie (zajął 5 miejsce), dziś pokonał drugiego na mecie Bartosza Miklera o 9 sekund. Najniższy stopień na podium dla Mariusza Gila który podobnie jak w Szczekocinach minimalnie pokonał Adama Żubera. Teraz przełajowców czeka tydzień przerwy i dopiero 25 listopada spotkają się w Toszku a dzień później w Gościęcinie.

Link do pełnych wyników


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl