Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk już po objeździe trasy Mistrzostw Świata XCE

Drugi dzień pobytu w Chinach na UCI Urban Cycling World Championships spędziliśmy na zapoznaniu się z terenem na którym będzie wytyczona trasa wyścigu XCE. Wbrew dotychczasowym komunikatom ze strony UCI trasa nie będzie ani płaska ani szybka. Liczne podesty, podjazdy, schody, przejazd wyschniętym strumieniem powodują, że trasa jest wymagająca zarówno technicznie jak i fizycznie. 

Dodatkowo smaczku dodają betonowe korzenie baobabów. Trasa wyścigu XCE będzie gotowa dopiero w sobotę kiedy zostanie przeprowadzony pierwszy oficjalny trening, więc nasi zawodnicy mają czas na odpoczynek po długiej i męczącej podróży. Po oficjalnym otwarciu mistrzostw mogliśmy obejrzeć drużynowe zmagania trialowców, w których zwyciężyła ekipa z Francji (Polacy nie startowali). 

Pierwszy start reprezentanta Polski zaplanowano na piątek, którym będzie występ Karola Serwina w Trialu. Marta Turoboś i Łukasz Szymczuk zmagania rozpoczną w eliminacjach w niedzielę o 13:00 czasu lokalnego.


o autorze

Informacja Prasowa

Powiązane posty


komentarze

Powiązane treści

WiadomościWszystkie

  • BMC Roadmachine w nowej odsłonie

    Szwajcarska marka BMC przedstawiła odnowione rowery szosowe Roadmachine. Jak tłumaczy producent, w modelach tej serii endurance udoskonalono wiele...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl