CCC wycofuje się ze współpracy z PZKol

W związku z utratą zaufania do Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego przez spółkę CCC uprzejmie informujemy, że wycofujemy się ze sponsorowania Polskiego Związku Kolarskiego w trybie natychmiastowym " – czytamy w liście Prezesa firmy CCC Pana Dariusza Miłka do Prezesa PZKol.

Od kilku miesięcy obserwowaliśmy niepokojące zmiany w związku m.in. PZKol pożegnał się z Andrzejem Piątkiem (dyrektorem sportowym), Andrzejem Tołomanowem (trenerem kolarzy torowych) oraz Markiem Leśniewskim (trenerem młodzieżowców). Te i inne fakty stały się powodem kontroli MInisterstwa Finansów w związku.

CCC już wcześniej zapowiadało zerwanie umowy. Stało się to dziś. 

"Bardzo prosimy o niezwłoczne (tj. z dniem dostarczenia niniejszego pisma) usunięcie wszystkich logotypów, znaków oraz wszelkich informacji o CCC ze strony internetowej, mediów społecznościowych, materiałów promocyjnych, jak również innych kanałów wizerunkowych Polskiego Związku Kolarskiego. Równocześnie prosimy o usunięcie brandingu CCC ze wszelkich materiałów promocyjnych, marketingowych oraz wizerunkowych, w tym strojów polskiej reprezentacji kolarskiej, samochodów oraz autobusów, do końca grudnia 2017 roku" – czytamy dalej w liście.

W tym kontekście niepewna pozostaje przyszłość pozostania przy związku drugiego potężnego sponsora - firmy Orlen, która zaledwie kilka miesięcy temu została wprowadzona do PZKol przez Ministra Sportu.


o autorze

Paweł Waloszczyk

Twórca portalu, absolwent Politechniki Śląskiej który zamiast pisać o tym co zrobić by sprzęt rowerowy był lepszy, co robił przez ostatnie lata, postanowił sam się za to zabrać. Pasjonat nowych technologii i materiałów. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Cyklokarpaty zdobyte!

    W dziesiątym tegorocznym wyścigu Cyklokarpaty kolarze CST 7R MTB Team wygrali wszystko, co było do wygrania.

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl