Katarzyna Solus-Miśkowicz i Jakub Zamroźniak wystartowali w kieleckim Pucharze Polski w maratonie MTB

W ramach rozgrzewki przed finałową edycją Pucharu Polski XCO Katarzyna Solus-Miśkowiczi Jakub Zamroźniak wystartowali w Kielcach w Pucharze Polski w maratonie MTB. Kasia dojechała do mety jako pierwsza, a Kuba uplasował się na 7. miejscu. Zawody były częścią targów rowerowych Kielce Bike-Expo, podczas której do Kielc zjechali się wystawcy rowerowi z całej Europy.

Katarzyna Solus-Miśkowicz –1. miejsce w Pucharze Polski w maratonie MTB w Kielcach.

Wiele osób już kończy sezon, lub czuje zbliżające się wolne – ja także pośród nich jestem. Jednak jeszcze o wiele za wcześnie na pozostawienie roweru w ciemnym garażu. Gdy pogoda nie sprzyja treningom, tzn. pada i jest zimno, to najlepiej jechać na wyścig, żeby nie musieć dużo trenować. Oj, jak bardzo się tym razem pomyliłam! Człowiek już stary, to znaczy doświadczony, a taki niemądry.Nie dość że to mój pierwszy w tym roku maraton, to jeszcze najdłuższy dystans! A co! Tak więc sprzęt dostał  w kość, a  gdy słyszałam jak wszystko rzęzi i piszczy,  prawie czułam jak mój rower cierpiał. Ja również  dostałam w kość. Po 30 km, gdy już przekroczyłam limit czasowy cross country patrzyłam na licznik 10 razy częściej i zastanawiałam się jak można tak długo jechać takim mocnym tempem... prawie 4h. Jak to dobrze że do mety już raczej było po płaskim. Bike Maraton to zawsze świetnie zorganizowana impreza, super oznaczone trasy, naprawdę nie można się zgubić. Do tego kielecka edycja zorganizowana przy okazji największych targów rowerowych w Europie. Było co robić! Także nie żałuję startu, ale następnym razem zastanowię się dwa razy, lub posłucham męża i posiedzę w domu.

Jakub Zamroźniak – 7. miejsce w Pucharze Polski w maratonie MTB w Kielcach.

Na końcówkę sezonu zdecydowałem się dla odmiany spróbować swoich sił w maratonie, a Puchar Polski w Kielcach stanowił ku temu dobrą okazję. Na starcie pojawili się wszyscy czołowi zawodnicy z Polski, więc wiedziałem, że łatwo nie będzie. Od początku tempo nadawali zawodnicy z JBG2 robiąc szybką selekcję. Po około godzinie wyścigu grupka mocno się poszarpała, a ja zostałem wraz z Piotrkiem Brzózką, Rafałem Alchimowiczem i Pawłem Kowalkowskim. W takim składzie przejechałem praktycznie resztę dystansu. Po ponad trzech godzinach jazdy zameldowałem się na mecie z siódmym czasem. Trasa bardzo błotnista, miejscami kałuże były głębokie aż po ośki w kole.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl