Złoty rower Nibalego na Kielce Bike-Expo

Pokryty płatami złota rower, na którym Vincenzo Nibali startował w tegorocznym Giro d’Italia, będzie można obejrzeć podczas Kielce Bike-Expo. Wyjątkowy model Merida Scultura Centenario został stworzony specjalnie na 100. edycję wyścigu, a na jego złotej ramie znajdują się nazwiska dotychczasowych zwycięzców Giro. Nibali wygrał na tym rowerze królewski etap wyścigu.

Złoty rower Vincenzo Nibalego będzie wyjątkową atrakcją Kielce Bike-Expo, największych targów branży rowerowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 21-23 września będzie go można obejrzeć z bliska na stoisku E-16 Merida Polska. Wyjątkowy model Merida Scultura Centenario jest hołdem złożonym bogatej historii legendarnego Giro d’Italia. Lider grupy Bahrain-Merida startował na nim w 100. edycji wyścigu. Rama roweru jest pokryta płatami złota, na których znajdują się nazwiska dotychczasowych zwycięzców wyścigu, także Nibalego, triumfatora Giro d’Italia z 2013 r. i 2016 r. Złoto zostało nałożone na wierzchnią warstwę karbonu, a następnie zabezpieczone lakierem bezbarwnym. Na ramie znajduje się napis „Centenario” („Stulecie”), a cały projekt nawiązuje do charakterystycznego trofeum przyznawanego zwycięzcy Giro d’Italia. Mimo szlachetnego dodatku rower waży 6,8 kg, zgodnie z limitem UCI. Nie jest dostępny w sprzedaży i był wykorzystywany wyłącznie przez Nibalego podczas Giro.

Najlepsza na królewskim etapie

Fani kolarstwa zapamiętali złotą Sculturę choćby z królewskiego odcinka Giro d’Italia 2017, którego trasa wiodła słynnymi alpejskimi przełęczami Passo del Mortirolo, Passo dello Stelvio i Umbrailpass. – To był spektakularny etap – powiedział Vincenzo Nibali, który wygrał go w iście spektakularny sposób, a w całym wyścigu zajął 3. miejsce. – Chciałem wygrać, ale nie mam żalu, bo dałem z siebie wszystko – przyznał słynący z waleczności zawodnik. Ukończył on ostatnio Vuelta a Espana na 2. pozycji i było to jego 10. podium wielkiego touru w karierze. Kolarz Bahrain-Merida jest jednym z zaledwie sześciu zawodników w historii, którzy wygrali wszystkie trzy wielkie toury (Tour de France, Giro d’Italia, Vuelta a Espana). 

Od początku obecnego sezonu jego podstawowym rowerem startowym jest Merida Scultura. – Od razu poczułem się na niej bardzo komfortowo. Jest sztywna, lekka i stabilna, bardzo dobrze się ją prowadzi – przyznaje Nibali.

Lekka, sztywna i komfortowa

Nowa wersja Scultury miała swoją premierę przed Giro d’Italia 2015. – To najbardziej zrównoważony rower szosowy w naszym portfolio. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego niskiej wagi, sztywności, komfortu i aerodynamiki – mówi Juergen Falke, dyrektor produktów Meridy i szef jej działu badawczo-rozwojowego. – Oddźwięk ze strony zawodowców jest znakomity. Cieszą się nie tylko z niskiej wagi Scultury, ale także z agresywnego prowadzenia i zwinności roweru – dodaje Patrick Laprell, product manager Meridy odpowiedzialny za jej rowery szosowe. Rower zasłynął również dzięki 4,5-kg wersji Scultura Superlite LTD, która przyciągała dużą uwagę podczas ubiegłorocznego Kielce Bike-Expo. To najlżejszy seryjnie produkowany rower świata. Tworzenie jego 680-g ramy zajmuje do 14 godzin i wymaga ręcznego nakładania każdego z 400 karbonowych elementów, a jej ścianki mają miejscami zaledwie 0,4 mm grubości. Mimo takich wartości rekordowy model osiąga świetne parametry sztywności i jest w pełni bezpieczny, co potwierdzają odpowiednie testy i certyfikaty. Swój najważniejszy wyścigowy test zdała również Scultura Vincenzo Nibalego, którą już wkrótce będzie można podziwiać podczas Kielce Bike-Expo. Będzie ona dostępna na stoisku E-16 Merida Polska.o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

GalerieWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl