"babcine" buty od Giro

Giro Sport Design zaprezentowało na Eurobike swoją nową kolekcję butów. Giro zainspirowane tkaninową kolekcją butów lekkoatletycznych, postawiło sobie za zadanie stworzenie nowej oferty butów komfortowych, perfekcyjnie dopasowanych a zarazem optymalnie sztywnych, nie tylko dla szosowców, ale także kolarzy górskich jak również miejskich.

Już tej zimy będą dostępne na www.giro.com jak i u wszystkich oficjalnych sprzedawców. Model Giro Empire E70 Knit oraz Empire E70 W Knit dostępny będzie w cenie 230€, Empire VR70 w cenie 250€), natomiast Republic R Knit w cenie 160€.

„Naszą tradycją jest byciem liderem na rynku rowerowym dzięki innowacyjności" – tłumaczy  Simon Fisher, manager do spraw obuwia. Nie ważne czy chodzi o system sznurowadeł z pokrętłem w Empire, czy o ważących poniżej 150 gram Prolight Techlace, jesteśmy znani z tego, że w kwestii butów,  jesteśmy zawsze o krok do przodu przed konkurencją.”

Poprzez linię Xnetic™ Knit przekazujemy tradycję dalej, wprowadzamy niepowtarzalny mix komfortu, stylu i wydajności. Giro  opracowało technologię Xnetic™ Knit dla specyficznych wymagań wyczynowych kolarzy. System szkieletowy TPU (Termoplastyczny Poliuretan) dba o odpowiednie trzymanie stopy,  tam gdzie rowerzysta tego potrzebuje. Tkaninowa cholewka dodaje giętkości buta, a jest przy tym wygodna w noszeniu jak skarpetka. Pomimo, że tkanina nie przepuszcza wody jest wysoko oddychająca. Wynikiem są buty, które dzięki wyjątkowej wentylacji są szybkoschnące, oraz bardzo łatwe w czyszczeniu.

Model Empire E70 Knit/ Empire W E70 Knit jest następcą modelu Empire. Oferuje komfort i oddychalność skarpetki przy zachowaniu sztywności i stabilności,. System szkieletowy TPU zapewnia tkaninie Xnetic™ Knit  niezbędną strukturę. Karbonowa podeszwa Easton EC70  zapewnia efektywny transfer energii. Waga modelu w rozmiarze 42,5 wynosi 250g. Empire VR70 Knit: But z tkaniny Xnetic™ Knit połączonej zewnętrznym szkieletem typu TPU nie przepuszcza wody i jest bardzo łatwy w czyszczeniu . 

Gumowa wkładka i wzmocnienie pięty typu TPU zwiększa wytrzymałość i znacznie obniża zużycie. Rozciągliwe wzmocnienia przy kostce chronią dodatkowo przed uderzeniami i otarciami,  mocna, karbonowa podeszwa Easton EC70 zapewnia wysoką sztywność i w połączeniu z twardą gumową dolną częścią podeszwy Vibram, zapewnia przyczepność i bezpieczeństwo. waga: 380g (rozmiar 42,5).

Republic R Knit będzie od teraz numerem jeden do turystyki. Nowy Republic R Knit jest idealną opcją dla rowerzystów, którzy oprócz funkcjonalności cenią sobie styl.  Zbudowany w górnej części z tkaniny Xnetic™ Knit, odblaskowych sznurowadeł Empire, gumowo-nylonowej podeszwy oraz wzmocnienia śródstopia. Możliwy jest również montaż bloków. Waga buta w rozmiarze 42,5 wynosi 310g.

Modele Giro serii Knit dostępne będą w sprzedaży już tej jesieni.

Dystrybutorem marki Giro w Polsce jest firma AMP ( http://www.amppolska.pl ).


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Cyklokarpaty zdobyte!

    W dziesiątym tegorocznym wyścigu Cyklokarpaty kolarze CST 7R MTB Team wygrali wszystko, co było do wygrania.

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl