Pokonali deszcz i dziesiątki kilometrów

Dodatkowe sprawdzanie trasy przed pierwszym wyścigiem rodzinnym na 18km opóźniło start całych zawodów. Ale bezpieczeństwo na trasie, szczególnie dzieci jadących na porannym dystansie, było dla policji i organizatorów najważniejsze. Deszcz udało się pokonać. Najlepszy był Ukrainiec Taras Dubynets, który najdłuższą trasę, 120km, pokonał w 2 godziny 48 minut 26 sekund i 82 setne sekundy. Najlepszą z kobiet była mieszkanka Warszawy, Agnieszka Sikora, która na metę dojechała z rewelacyjnym czasem 2:49:32,25.

„Škoda Poznań Bike Challenge, to największa impreza kolarska dla amatorów nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Kilkadziesiąt osób zakwalifikowało się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata

w Kolarstwie Amatorskim Gran Fondo federacji UCI, które odbędą się we Włoszech. W klasyfikacji generalnej i wielu kategoriach wiekowych kilkadziesiąt osób nagrodziliśmy sprzętem sportowym o wartości ponad 400 tysięcy złotych” – opisuje Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Poznań Bike Challenge.

Największy wzrost frekwencji względem lat ubiegłych organizatorzy odnotowali na dystansie rodzinnym, gdzie w tym roku pakiety wykupiło prawie 1589osób oraz 50km, gdzie zarejestrowało się2247 naprawdę wytrwałych amatorów kolarstwa. To oznacza, że rowerzystów jeżdżących systematycznie i z profesjonalnym podejściem jest w Polsce coraz więcej. Na Škoda Poznań Bike Challenge przyjechali oni z całego kraju.

„Wielkie podziękowania należą się wszystkim zawodnikom, od tych najmłodszych zapiętych w rowerowych przyczepkach do jednośladów rodziców, po najstarszych, nawet prawie 90-letnich zawodników, którzy pokazali, że rower daje siłę. Dziękujemy kilkunastu tysiącom kibiców w strefie nad Maltą i na trasie przejazdu zawodników. Kierowcom za cierpliwość, wszystkim służbom i wolontariuszom za wielką pracę jaką wykonali dla polskiego kolarstwa amatorskiego. Dziękujmy Miastu Poznań i Wydziałowi Sportu UMP” - podsumowuje Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Poznań Bike Challenge.

Na starcie widać było wiele zorganizowanych drużyn, w tym takich stworzonych z grup przyjaciół właśnie na poznański wyścig. Do rywalizacji stawiły się też zespoły reprezentujące firmy z Poznania i okolic. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy dotarli do mety i zgodnie z regułami tych zawodów, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl