Sukcesy CST Riders

Deszczowe ściganie w Rabce Zdroju

W zimnym i deszczowym Pucharze Szlaku Solnego w Rabce Zdroju bardzo dobre wyniki zanotowała ekipa Hurom Sławno Kellys Team.

Podczas minionego weekendu pogoda nie rozpieszczała kolarzy, jednak nie odstraszyło to drużyny ze Sławna, która prawie w komplecie stawiła się na starcie w Rabce Zdroju. Zabrakło tylko kontuzjowanego Tomasza Budzińskiego, który nadal zmaga się z bólem kolana. Reszta Teamu z powodzeniem wystąpiła w Pucharze Szlaku Solnego, notując następujące wyniki:

1. miejsce Agnieszka Szpocińska /juniorka/,

2. miejsce Marcin Budziński /elita+U23/,

4. miejsce Marta Turoboś /elita+U23/,

4. miejsce Arkadiusz Wach /junior młodszy/.

Warto podkreślić, że wszyscy jechali na oponach CST. Powodzeniem cieszyły się zwłaszcza gumy CST Patrol, które wybrali Agnieszka, Marta i Marcin. Zgodnie podkreślali, że świetnie dawały sobie radę z dużą ilością błota na trasie. Podjazdy nie sprawiały zawodnikom Sławna większych problemów, a na zjazdach wręcz doskonale trzymały się w śliskich zakrętach.

Dobra forma plus odpowiednio dobrany sprzęt receptą na sukces.

Michał Kwiatek Mistrzem Polski wśród amatorów

Michał Kwiatek wygrał w sobotę Finał Amatorskich Mistrzostw Polski MTB Family Cup 2017.

W sobotę świetny występ zanotował najmłodszy zawodnik CST, który w wyścigu na Górze Kamieńsk pokonał wszystkich rywali i zdobył tytuł Amatorskiego Mistrza Polski 2017. Michał specjalnie przygotowywał się do tych zawodów i zapowiadał twardą walkę o koszulkę mistrza. Jak zapowiadał, tak zrobił, zostawiając za sobą wszystkich rywali ze swojej kategorii wiekowej.

CST Riders mają w swoich szeregach kolejnego Mistrza Polski – kto następny?

Starsi koledzy Michała – Karol Kucięba i Michał Kucewicz – startowali w sobotę na szosie. Karol po ciężkiej walce na trasie, niestety nie ukończył wyścigu Tatry Tour na Słowacji, a Michał zajął 10. miejsce w kategorii M30 w Górskich Mistrzostwach Polski Masters w Szaflarach.

Tymczasem lider CST MTB Team, Darek Batek, postanowił solidnie potrenować w górach i ostatecznie nie zdecydował się na start w Pucharze Szlaku Solnego w Rabce Zdroju.

Teraz czas na jeden z najważniejszych startów w sezonie – już w najbliższą sobotę CST MTB Team w pełnej gotowości wybiera się do Wałbrzycha na Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB.

Za nami targi Eurobike

W niemieckim Friedrichshafen odbyły się największe targi rowerowe świata.

Na takiej imprezie oczywiście nie mogło zabraknąć firmy CST Poland. Do Niemiec udała się spora delegacja na czele z liderem CST MTB Team, Dariuszem Batkiem.

Odbyło się mnóstwo spotkań i rozmów, które, miejmy nadzieję, niebawem przyniosą wymierne efekty w postaci rozwoju marki w naszym kraju.

Na targach przedstawiono wiele nowości na sezon 2018, z którymi w Polsce będziemy mogli zapoznać się już we wrześniu podczas Bike Expo w Kielcach. Już dziś z przyjemnością zapraszamy na stoisko CST.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl