Tiago Ferreira i Christina Kollmann nowymi Mistrzami Europy w Maratonie

Niskie Tatry były areną zmagań o tytuł najlepszego maratończyka Starego Kontynentu. Słowacy przygotowali dla zawodników trasy 134 km oraz 4500 metrów przewyższenia (mężczyźni) oraz 78 km i 2500 mprzewyższenia (kobiety). Oczy wszystkich zwrócone były na dwóch zawodników - Albana Lakatę oraz Tiago Ferreirę. Obaj są bowiem wielokrotnymi mistrzami świata w Maratonie MTB - Lakata tegorocznym, Tiago przywdziewał tęczowy trykot przed rokiem. My po cichu liczyliśmy na dobry występ naszych zawodników z JBG2 MTB TEAM, szczególnie Adriana Brzózki  oraz Michaliny Ziółkowskiej jadącej w barwach kadry Polski. Punktualnie o 8 Elita Mężczyzn wyruszyła na trasę. Od początku zawrotne tempo na płaskiej dojazdówce spowodowało pojedyńcze ''strzały'' słabszych zawodników, na przedzie widać było zawodników JBG2 oraz Karola Rożka jadącego w kadrze. Alban Lakata spokojnie otworzył ściganie zajął miejsce w środku grupy. gdy wyścig zbliżał się do połowy, zawodnicy rozpoczęli wspinaczkę na najwyzszy punkt wyścigu-  Kralovą Holę (1946m). Świetnie w tym momencie ścigania radzili sobie Michałek, Brzózka oraz Rożek - zajmowali odpowiednio 3,4i 5 miejsce. Prowadził Ferreira z Plattem, Lakata nadal jechał spokojnie plasując się na 7 pozycji. W czołowej dwudziestce jechali również Wojciech Halejak oraz Mariusz Kozak. Ostatecznie Ferreira pewnie sięgnął po mistrzowski tytuł, odbijając sobie 2 miejsce w Singen (przegrał z Lakatą na finiszu). Drugie miejsce przypadło Lakacie, który stracił do Portugalczyka ponad 3 minuty, trzeci był Niemiec Karl Platt, niecałe 7 minut straty. Jedynym Polakiem któremu udało się wywalczyć medal podczas tych mistrzostw Jacek Brzózka (brąz w Mastersach)