Skoda Horal MTB Maraton - Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB

13 sierpnia 2017 roku z pewnością na długo zapadnie w pamięci wielu zawodników startujących w Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB. Organizatorzy bowiem zaplanowali na ten dzień morderczy dystans 134 km  (Elita Mężczyzn i młodsze kategorie Masters) oraz 78 km dla Kobiet oraz starszych kategorii Masters. Najdłuższy dystans liczy sobie 4500m przewyższenia, kobiety pokonają 2500m w pionie. Podczas ubiegłorocznej próby na tej samej trasie zwyciężył Tomas Visnovsky z czasem 6:15h, należy się więc spodziewać ponad pięciogodzinnej, ciężkiej batalii.

W Mistrzostwach swój udział zapowiedział świeżo upieczony Mistrz Świata w Maratonie - Alban Lakata, oprócz tego cała czołówka czeskich maratończyków, świetni Włosi oraz nasi eksportowi maratończy - zawodnicy JBG2 Team. Oprócz tego na liście startowej widnieją nazwiska zawodników Mitutoyo AZS Wratislavia. Dużą nadzieję możemy pokładać w osobie Michaliny Ziółkowskiej, która nieraz udowadniała że na ciężkich i wymagających trasach stać ją na nawiązanie walki z najlepszymi zawodniczkami.

Dla nieco mniej zaprawionych w bojach Słowacy przygotowali krótsze trasy - 17, 28 i 43km, na pewno więc każdy znajdzie trasę dostosowaną do swoich możliwości fizycznych. Spotkajmy się więc 13 sierpnia u podnóża Słowackich Tatr, nieczęsto bowiem impreza tej rangi odbywa się tak blisko naszego kraju.

Strona Skoda Horal MTB Maraton

Wyniki edycji 2016


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​HERO DLA GINO

    BMW HERO Südtirol Dolomites 2024 odda hołd szwajcarskiemu kolarzowi Gino Mäderowi. Inicjatywa obejmuje pamiątkową bransoletkę i "Ride for Gino...

    Więcej...

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl