Przełajowe Mistrzostwa Świata Masters

Odbyły się one 23.01.2010 w Belgijskiej miejscowości Zilvermeer Mol położonej około 100km od Brukseli. Zilvermeer znane jest z przemysłu szklarskiego Co ciekawe odbywały się także tam charytatywne zawody zorganizowane przez Toma Bonena i Wilfrieda Petersa oraz wiele innych imprez kolarskich. Zawody po raz kolejny odbyły się w tej miejscowości na malowniczej trasie wokół jeziora Mol.

Zawodników dzień przed zawodami czyli w piątek przywitała piękna i słoneczna pogoda z temperaturą około 7 stopni. W tym dniu większość zawodników była na miejscu i trenowała na trasie Mistrzostw. Trasa była szybka z trudnymi zakrętami i przeszkodami wymagającymi biegania. Podłoże było zróżnicowane jednak było dużo piachu, ale dało się jechać. W sobotę odbyły się wyścigi zaczynając od najstarszej aż do najmłodszych 30 letnich mastersów ;-). Barwy naszego kraju reprezentowało czterech zawodników Sławomir Frejowski, Marek Bonecki, Wojciech Bartolewski i Jerzy Kucewicz.
Przed startem najmłodszego reprezentanta Polski okazało się, że posiada On punkty w UCI i niestety nie może wystartować w kategorii masters, a to wszystko za udział w tegorocznych Przełajowych Mistrzostwach Polski w Szczekocinach w kategorii Elita gdzie zajął 5m-ce. Kolejnymi zawodnikami którzy wyruszyli na trasę o 11:35 byli Wojciech Bartolewski i Jerzy Kucewicz. Byli to najmłodszy i najstarszy zawodnik klasyfikowany do tej kategorii. Wojciech zajął w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w sezonie 2009/2010 3m-ce a Jerzy wygrał tą klasyfikację. Co do samego wyścigu to rolę się odwróciły i Wojciech Bartolewski zajął 21m-ce  ze stratą 4:08 min do zwycięzcy a Jerzy Kucewicz 33m-ce z stratą -1 runda do zwycięzcy. Widać, że zwycięzca Pucharu Polski nie trafił z formą i trochę mu „brakło” pod koniec sezonu. Jako ostatni z polaków o 14:20 na trasę wyruszył Marek Bonecki który w Pucharze Polskim zajął 5m-ce a na trasie Mistrzostw też zajął bardzo dobre 25m-ce za stratą 5:45 do zwycięzcy.
Wkrótce odczucia naszych reprezentantów po Mistrzostwach.
Szczegółowe wyniki wszystkich kategorii można znaleźć tutaj.