Pulsometr Polar M430 - stworzony z myślą o dokładności pomiarów i praktyczności.

Najnowszy produkt firmy Polar z funkcją pomiaru tętna z nadgarstka, wbudowanym GPS i indywidualnymi wskazówkami treningowymi przeznaczony jest dla biegaczy mających najwyższe oczekiwania.

Polar, pionier technologii dla sportowców i niekwestionowany lider w produkcji urządzeń do pomiaru tętna oraz monitorowania aktywności, zapowiedział właśnie kolejną rewolucję w dziedzinie inteligentnych zegarków sportowych. Najnowszy produkt fińskiej firmy – model M430 wyposażony został w opatentowaną technologię pomiaru tętna z nadgarstka, wbudowany moduł GPS, zaawansowane funkcje treningowe i całodobowy monitor aktywności. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie dla biegaczy, chcących osiągać najwyższe cele i pokonywać własne rekordy. Zegarek jest całkowicie wodoodporny, a wymienne paski są niezwykle lekkie i zaprojektowane tak, by skóra mogła oddychać nawet podczas długich treningów.

„Na wciąż rozwijającym się rynku produktów biegowych mierzących tętno z nadgarstka, tempo oraz inne parametry treningowe, Polar M430 wyróżnia z dwóch powodów” mówi Marco Suvilaakso, Dyrektor Strategiczny ds. Produktów w firmie Polar. „Po pierwsze, firma Polar przekształciła ponad 40-letnie doświadczenie w zakresie innowacyjnych badań nad rozwojem zaawansowanych technologii w stworzenie rozwiązań zapewniających najwyższą dokładność pomiarów - właśnie dlatego nasze produkty są tak często wybierane przez sportowców. Po drugie, oferujemy coś więcej niż dostarczanie dokładnych danych treningowych; my przekształcamy je w praktyczne wskazówki wspierające użytkownika przed, w trakcie oraz po treningu. Połączenie tych elementów sprawia, że Polar M430 jest wiodącym zegarkiem spośród wszystkich produktów biegowych na rynku.”

Najwyższa dokładność pomiarów, połączona z unikatowymi funkcjami Smart Coaching sprawia, że Polar M430 jest wyróżniającym się zegarkiem w swojej kategorii. Produkt wyposażony został w zaawansowane algorytmy pomiaru tętna z nadgarstka, opracowane i przetestowane pod kątem niezawodności i precyzji. Ponadto, dzięki zintegrowanemu modułowi GPS, mierzy prędkość i dystans, zapewniając kluczowe wskaźniki biegowe. Na podstawie wbudowanego akcelerometru rejestruje całodobową aktywność, parametry dotyczące czasu i jakości snu oraz, biorąc pod uwagę także skumulowane obciążenie treningowe, dostarcza informacji o stanie regeneracji organizmu.

Dostarczanie wiarygodnych danych to jedynie część sukcesu. W połączeniu z serwisem Polar Flow, zegarek Polar M430, staje się osobistym trenerem, który zapewnia spersonalizowane informacje zwrotne, plany treningowe i wskazówki na każdym etapie przygotowań. Funkcja Programu Treningu Biegowego, uwzględniając historię treningów, poziom aktywności fizycznej oraz termin wydarzenia w ciągu kilku sekund tworzy indywidualny plan treningowy, pozwalający przygotować się do docelowych zawodów. Użytkownicy uzyskują także dostęp do filmów instruktażowych o dodatkowych treningach ogólnorozwojowych    i wzmacniających, które mogą włączyć do swojego planu. Do innych, zaawansowanych funkcji Smart Coaching należą m.in. Running Index, czyli wskaźnik, który na podstawie danych treningowych automatycznie określa poziom efektywności biegu; Fitness Test, krótki test pozwalający łatwo i bezpiecznie oszacować wydolność tlenową w trakcie spoczynku, a także przeanalizować długofalowe postępy; Training Benefit, który dostarcza informacji zwrotnych o efektach treningu bezpośrednio po jego zakończeniu.

Produkt wyposażony jest w zintegrowany ze smartfonem system inteligentnych powiadomień, który za pomocą delikatnych wibracji informuje użytkowników o połączeniach przychodzących, mailach, wydarzeniach z kalendarza, a także zachęca do ruchu, gdy zbyt długo pozostajemy nieaktywni. Specjalny, oszczędny tryb GPS pozwala na wydłużenie czasu pracy w trybie treningowym do prawie 30 godzin. Warto dodać, że Polar M430 jest także kompatybilny z Polar Balance – systemem ułatwiającym dbanie o masę ciała.

“Bezsprzecznie największą zaletą pulsometru Polar M430 jest dokładny pomiar tętna z nadgarstka” mówi Arkadiusz Gardzielewski, lekkoatleta, wielokrotny Mistrz Polski w maratonie, półmaratonie, biegach 5km. “Wreszcie nastał koniec z problemem wiecznie zgubionej opaski lub czujnika, koniec z obtarciami i dyskomfortem w trakcie biegania. Polar M430 zachował przy tym stylowy wygląd, mały gabaryt, precyzyjny moduł GPS jak i przejrzysty oraz intuicyjny interfejs poprzedników. Jeżeli ktoś martwi się o baterię przy tylu funkcjach to niepotrzebnie, z łatwością wytrzymuje ona kilka bardzo długich sesji treningowych na jednym ładowaniu.”

Polar M430 dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: szarej, białej oraz pomarańczowej. Do sklepów stacjonarnych i internetowych trafi już w czerwcu w sugerowanej cenie detalicznej 969 zł.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • 34-300 Żywiec, Folwark 21/25
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl