Rozpocznij przygodę z kolarstwem. Klub Damiana Zielińskiego poszukuje dzieci z klas 4-6

Kiedy Damian Zieliński opowiada o swoim pierwszym wygranym wyścigu na torze kolarskim w Szczecinie, śmieje się, że był to bieg z jego najzabawniejszą kraksą. Na metę z kolegą parli tak bardzo, że sczepili się kierownicami - Na samej kresce finiszowej próbowaliśmy się oderwać od siebie. Jeden dosłownie poleciał w prawo, ja poleciałem w lewo, w trawę z okrzykiem: WYGRAŁEM! - opowiada ze śmiechem olimpijczyk Damian Zieliński – Na szczęście nic się nie stało.

Ale czy na pewno nic się nie stało? Właśnie wtedy w czołowym, polskim sprinterze rodziła się wola walki do końca, pasja torowa i chęć rywalizacji o najwyższy stopień na podium. Dziś, 35-letni szczecinianin może pochwalić się trzykrotnym udziałem w Igrzyskach Olimpijskich, złotymi medalami z Mistrzostw Europy oraz dwukrotnym zdobyciem Pucharu Świata w sprincie indywidualnym. - Nasze miasto ma tradycje typowo torowe. Jak się okazało mój organizm wykazywał predyspozycje właśnie w tym kierunku. Inni kolarze zaczynali na szosie, MTB czy przełajach, a ja właściwie od razu wskoczyłem na welodrom – opowiada o początkach Zieliński – To była prawdziwa szkoła życia, do której dziś zapraszam dzieci z 4,5 i 6 klasy.

Szkółki kolarskie to nasza przyszłość Klub Damiana Zielińskiego – Piast Szczecin rozpoczął nabór dzieci do szkółki kolarskiej, w której młodzi adepci będą mogli rozpocząć swoją kolarską przygodę. Do szkółki mogą zapisać się dzieci lubiące jeździć na rowerze. Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez trenera Macieja Jasińskiego dwa razy w tygodniu. Pod czujnym okiem szkoleniowca dziewczęta i chłopcy nauczą się techniki jazdy rowerem szosowym, MTB oraz na torze. Zdobędą niezbędne cechy motoryczne, poprawią kondycję i być może właśnie w szkółce kolarskiej Piasta Szczecin rozpoczną swoją kolarską karierę. Chętnych rodziców z dziećmi zachęcamy do kontaktu z trenerem Maciejem Jasińskim: - 572 925 552


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

  • ​Sturdy ma to coś

    Słyszeliście o firmie Sturdy? To mała manufaktura o wielkich możliwościach zlokalizowana we Frome w UK. Jeśli szukasz czegoś naprawdę unikalnego i...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl