Rozpocznij przygodę z kolarstwem. Klub Damiana Zielińskiego poszukuje dzieci z klas 4-6

Kiedy Damian Zieliński opowiada o swoim pierwszym wygranym wyścigu na torze kolarskim w Szczecinie, śmieje się, że był to bieg z jego najzabawniejszą kraksą. Na metę z kolegą parli tak bardzo, że sczepili się kierownicami - Na samej kresce finiszowej próbowaliśmy się oderwać od siebie. Jeden dosłownie poleciał w prawo, ja poleciałem w lewo, w trawę z okrzykiem: WYGRAŁEM! - opowiada ze śmiechem olimpijczyk Damian Zieliński – Na szczęście nic się nie stało.

Ale czy na pewno nic się nie stało? Właśnie wtedy w czołowym, polskim sprinterze rodziła się wola walki do końca, pasja torowa i chęć rywalizacji o najwyższy stopień na podium. Dziś, 35-letni szczecinianin może pochwalić się trzykrotnym udziałem w Igrzyskach Olimpijskich, złotymi medalami z Mistrzostw Europy oraz dwukrotnym zdobyciem Pucharu Świata w sprincie indywidualnym. - Nasze miasto ma tradycje typowo torowe. Jak się okazało mój organizm wykazywał predyspozycje właśnie w tym kierunku. Inni kolarze zaczynali na szosie, MTB czy przełajach, a ja właściwie od razu wskoczyłem na welodrom – opowiada o początkach Zieliński – To była prawdziwa szkoła życia, do której dziś zapraszam dzieci z 4,5 i 6 klasy.

Szkółki kolarskie to nasza przyszłość Klub Damiana Zielińskiego – Piast Szczecin rozpoczął nabór dzieci do szkółki kolarskiej, w której młodzi adepci będą mogli rozpocząć swoją kolarską przygodę. Do szkółki mogą zapisać się dzieci lubiące jeździć na rowerze. Bezpłatne zajęcia prowadzone są przez trenera Macieja Jasińskiego dwa razy w tygodniu. Pod czujnym okiem szkoleniowca dziewczęta i chłopcy nauczą się techniki jazdy rowerem szosowym, MTB oraz na torze. Zdobędą niezbędne cechy motoryczne, poprawią kondycję i być może właśnie w szkółce kolarskiej Piasta Szczecin rozpoczną swoją kolarską karierę. Chętnych rodziców z dziećmi zachęcamy do kontaktu z trenerem Maciejem Jasińskim: - 572 925 552


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl