DirtSuit Black Series Edition

Dzisiaj prezentujemy Wam "elegancki" skafander rowerowy niemieckiej firmy Dirtlej. Kombinezon przeznaczony jest do Enduro i DH. Zdecydowanie polecamy go każdemu rowerzyście, który częściej jeździ w dół niż w górę.

 

Podczas podjazdów zdarzyło nam się mocno spocić, szczególnie pod plecakiem. Na szczęście sytuację poprawić można rozpinając otwory wentylujące, które skutecznie wpuszczają spore masy powietrza na ciało ridera. W chłodniejsze dni naprawdę można zmarznąć jeżdżąc z otwartymi  "wywietrznikami", ale latem przyniosą upragnioną ulgę.

Jednocześnie kombinezon świetnie izoluje od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wiatr, deszcz a także lekkie opady śniegu nie stanowią dla nas wyzwania - nie ma mowy byśmy odczuli coś na ciele. Zwłaszcza gdy założymy na siebie termoaktywną koszulkę.

W porównaniu z klasyczną wersją, czarna edycja zapewnia jeszcze lepsze narzędzie do trudnych warunków dzięki swojej wytrzymałej powłoce zewnętrznej i mocniejszym szwom. Dbałość o detale jest wysoka. Jakość wykonania także. Materiał jest odporny na zabrudzenia i na razie nie wykazuje cech utraty swoich właściwości pomimo kilkukrotnego prania. Ten kombinezon sprawdzi się w każdych warunkach i sprosta wymaganiom najbardziej wymagających riderów.

Nam przydarzył się jedynie mały incydent z uchwytem zamka, który czasem się blokował. Sam suwak działa bez zarzutu.

Kombinezon dobrze się prezentuje i jest wygodny. Zapewnia dużą swobodę ruchu, a jeśli chcemy by mocniej przylegał do ciała wystarczy użyć ściągaczy na pasie. Jedyny dyskomfort odczuliśmy zakładając pod kombinezon zbroję. Warto rozważyć zakup większego rozmiaru jeżeli chcemy zakładać ochraniacze.

Specyfikacja:

6 wlotów powietrza by regulować temperaturę

Wodoodporne zamki i kieszenie

Kolumna wodna 10.000 mm

Oddychalność 10 000 mvp

Solidna powłoka zewnętrzna i wzmocnione szwy

Funkcjonalne i eleganckie

Trwałe dzięki solidnym, wysokiej jakości materiałom i znakomitemu wykonaniu

Oceny:

Jakość materiałów - 5
Wykonanie - 5
Cena - 4

Strona producenta: http://www.dirtlej.com/


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl