Walka on-sight w Srebrnej Górze

Inaugurację sezonu enduro w ramach cyklu „Kellys Enduro MTB Series” można zaliczyć do bardzo udanych. Ciekawe a zarazem trudne trasy, dobra pogoda, fajny klimat i niepowtarzalna atmosfera a przy tym kolejny rekord frekwencji.

Weekend 20-21 maja w Srebrnej Górze stał się nie lada gratką dla miłośników kolarskiego enduro. To właśnie w tych dniach odbyła się pierwsza edycja zawodów Kellys Enduro MTB Series. Cykl ten jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce, dlatego też lokalizacja inauguracyjna nie mogła być przypadkowa. Areną zmagań stały się bardzo popularne w kolarskim środowisku tereny Srebrnej Góry, a autorami tras nie mógł być nikt inny jak PM Bike Experts czyli Piotr Kurczab i Marek Janikowski. Kellys Enduro MTB Series to jedyna impreza w kraju rozgrywana w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy, dlatego przebieg poszczególnych OSów pozostawał w tajemnicy aż do ostatnich minut. Około godziny 10:00 zawodnicy ruszyli w swoich grupach startowych w najdziksze zakamarki tutejszych lasów i zbocza miejscowej twierdzy. Do rywalizacji przystąpiło 267 osób, co jest nowym rekordem frekwencji w polskich zawodach enduro. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 4 odcinki specjalne – mocno zróżnicowane i wymagające, a także bufet regeneracyjny zaopatrzony w napoje Oshee, jabłka, batony oraz… chleb ze smalcem i ogórkiem, cieszący się chyba największym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać, że nie samymi błotem i adrenaliną żyje człowiek, dlatego dla osób, które nie zdecydowały się na udział w rywalizacji, osób towarzyszących zawodnikom, a także i samych uczestników po zakończonych zawodach czekało miasteczko zawodów. Sponsorzy i partnerzy imprezy zawitali do Srebrnej Góry ze swoimi stoiskami, dzięki czemu wszyscy zainteresowani mogli poznać najnowsze rowerowe trendy.

Podczas wieczornej dekoracji nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy I edycji cyklu zawodów Kellys Enduro MTB Series, czyli tradycyjnie pierwsze „trójki”. Oto one:

Wśród kobiet najlepsze okazały się:

1. Katarzyna Burek 31:24:08

2. Anna Sojka  + 1:06:72

3. Anna Kulpa + 2:13:27

Panowie, jak w latach ubiegłych, zostali sklasyfikowani w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsi juniorzy:

1. Jakub Ratajczak 26:18:78

2. Jakub Gąsienica + 0:37:23

3. Dominik Dankowski + 1:43:59

Na podium kategorii Elita stanęli:

1. Frantisek Źilak 23:38:38

2.Robert Piekara + 28:04

3. Marcin Motyka + 0:36:40

Wśród masterów najlepsi okazali się:

1. Romek Kwaśny 24:26:26

2. Wojtek „Diabeł” Koniuszewski + 25:56:63

3. Vaclav Chlibek + 3:23:22

Na „sztywniakach” najlepiej poradzili sobie z trasą:

1.    Rafał „Kruku” Kruczkowski 28:31:73

2.    Tomasz Zawada + 0:14:89

3.    Maciej Tlałka + 1:12:43

Najlepsze drużyny zawodów to:

1.  Kross Rowerowe Podhale Skład

2. 2B Enduro Team

3. Kellys Oshee Racing

Ponadto w ramach rywalizacji rozegrana została pierwsza edycji Akademickiego Pucharu w Enduro. Najlepszymi zawodniczkami w kategorii AZS zostały:

1. Katarzyna Burek

2. Daniela Chlibkova

3. Joanna Sobieralska

Najlepszymi studentami ścigającymi się w enduro zostali:

1. Stanisław Rusnak

2. Jakub Ratajczak

3. Mikołaj Czopik

Niedziela w Srebrnej Górze, choć bez rywalizacji sportowej również należała do fanów enduro. Zawodnicy mogli wypożyczyć na wycieczkę rowerową modele tytularnego sponsora zawodów – marki Kellys, a także innych marek rowerowych takich, jak: Yeti, czy Whyte. Gospodarze tras enduro non stop kursowali „tarpanem” i wywozili na górę rowerzystów, którzy mieli możliwość ponownego przejechania sobotnich OSów lub stałych tras kompleksu. W przerwach pojawiali się przy centrum ścieżek, gdzie „Pycha Szprycha” serwowało jak zwykle świetne burgery, pizzę i zimne napoje J

Zawody „Kellys Enduro MTB Series” w Srebrnej Górze przeszły do historii, ale już teraz zapraszamy na kolejną kolarską imprezę w nieco odmiennej formie, czyli Zlot Enduro w kultowej już Przesiece w Karkonoszach w terminie – 9-11 czerwca 2017 r. Szczegóły na zlot.enduro-mtb.eu.

Galerie zdjęć na  www.facebook.com/EnduroMTBseries


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Stylus

    W końcu zawitała do nas wiosna. Temperatury rosną, a wraz z nią chęci do jazdy. I mimo pewnych ograniczeń nadejdą lepsze czasy, a wtedy ktoś z...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl