Zapraszamy na Nestlé Fitness Tour de Toruń!

Już 28 maja czołówka kobiecego kolarstwa stanie na starcie Nestlé Fitness Tour de Toruń, będącego jednocześnie V Eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Charyzmatyczna i zacięta rywalizacja elity kobiet po raz 3. zawita na ulice urokliwej toruńskiej starówki.

W samym środku zabytkowej toruńskiej starówki odbędzie się 3. edycja Nestlé Fitness Tour de Toruń, będąca jednocześnie V Eliminacją Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym dla kobiet. Elita pań oraz juniorki staną na starcie przy Centrum Kultury Dwór Artusa, a następnie przejadą ulicami Szeroką, Mostową, Bulwarem Filadejskim, Flisacza i Ducha Świętego. Na rundzie o długości 1500 metrów odcinki asfaltowe łączą się z brukowymi i to właśnie na bruku została umiejscowiona meta. Wyścig pań rozegra się na łącznym dystansie 37,5- kilometra, a zawodniczki co okrążenie będą rywalizować o punkty, które zadecydują o końcowym zwycięstwie. Gotycka sceneria Grodu Kopernika stanowić będzie tło dla emocjonującej walki najlepszych polskich zawodniczek. Organizatorzy postarali się, aby trasa była widowiskowa, ale przede wszystkim odpowiednia dla kolejnej eliminacji mistrzostw Polski. O wyścigu wypowiedziała się zawodniczka toruńskiego klubu TKK Pacific Nestlé Fitness Team, Karolina Perekitko Fot. Jacek Smarz - Osobiście uważam, że kryterium w Toruniu jest przeznaczone dla zawodniczek potrafiących ścigać się na ciężkich trasach. Konfiguracja trasy nie jest wymagająca technicznie, ale bruk który znajduje się na większej części rundy może spowodować sporą selekcję w peletonie. Nestlé Fitness Tour de Toruń charakteryzuje się tym, że prowadzi w samym sercu miasta, więc mam nadzieję, że nie zabraknie kibiców, a nawet będzie ich jeszcze więcej niż w ubiegłym roku. Wsparcie kibiców jest dla całej naszej drużyny bardzo motywujące, szczególnie że startujemy „u siebie” i z pewnością pomoże nam powalczyć o jak najlepsze lokaty. Ja na pewno stanę na starcie i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pojechać jak najlepszy wyścig. - Organizując Nestlé Fitness Tour de Toruń wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu fanów kolarstwa z Torunia i regionu. Wyścig to dobra okazja do zaprezentowania się na żywo naszym kibicom, sponsorom i instytucjom wspierającym.– mówi o wyścigu dyrektor sportowy TKK Pacific, Leszek Szyszkowski. - Kryterium uliczne zaliczane do mistrzostw Polski pań, to jedna z najciekawszych i najbardziej widowiskowych form kolarstwa szosowego. Cieszę, się że zespół TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team może walczyć przed własną publicznością. 

Wyścig ruszy o godzinie 16:00, jednak zanim to nastąpi, zostanie otwarte miasteczko kolarskie, gdzie można obserwować przygotowania zespołów do startu, pracę mechaników, obsługi, porozmawiać z zawodniczkami. Ponadto organizatorzy gorąco zachęcają do przybycia rodziny z dziećmi, dla których zostaną przygotowane dodatkowe atrakcje, między innymi wyścigi na trenażerach z symulatorami tras. Do zobaczenia 28 maja na toruńskim Staromiejskim Rynku!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl