Bike Maraton Zdzieszowice - zaproszenie

To już w najbliższą sobotę – 22 kwietnia. Druga edycja Bike Maratonu 2017 – Zdzieszowice. Od lat mocny punkt w kalendarzu cyklu i choć jeszcze nie tak dawno Zdzieszowice były traktowane jako nowość i kolejna próba zorganizowania maratonu MTB poza górami,  dziś trudno sobie Bike Maraton bez tego miejsca wyobrazić. I lokalizacja i miejsce mają swoje atuty i szereg mocnych punktów, sprawiających, że nawet dla wymagających zawodników znajdzie się tu coś ciekawego. Każdy kolejny rok pokazuje również, że ucieczka organizatorów przed rutyną jest skuteczna – co roku na trasie jest coś nowego. Co roku jest trochę inaczej.

Od lat bazą zawodów jest park przy ulicy Nowej, a biuro zawodów tradycyjnie będzie pracować już od piątku w godzinach 16:00 0 21:00. W dniu wyścigu od godz. 8:00. Start oczywiście o godzinie 11:00.

Mimo niepewnej kwietniowej aury warto do Zdzieszowic w sobotę zawitać – choćby po to żeby jednak zmierzyć się z tym co szykuje aura i mieć potem co wspominać. Na dystansie MINI mamy do przejechania 25 km (przewyższenie 490 m), na MEGA 57 km z przewyższeniem 990 m, a GIGA oferuje w Zdzieszowicach 88 km i przewyższenie rzędu 1500 m. To już coś, ale wystarczy rzut oka na mapę okolic aby zorientować się, że płasko na pewno nie będzie. Na zawodników czeka dużo twardego podłoża, szutry i polne drogi, które oczywiście mogą zamienić się szybko w błotną pułapkę. Znów w Lesie Jasionowskim będzie trochę technicznie i kręto, będą długie podjazdy i szybkie zjazdy.

A co będzie z rzepakiem nieodmiennie kojarzącym się z maratonem w Zdzieszowicach? Krążą słuchy, że w tym roku zamiast na żółto, może zakwitnąć na biało...


Krajoznawczo też zapowiada się interesująco: będzie oczywiście Góra św. Anny, będzie słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko, Park Jasionowski. Jeśli będzie padało – maraton będzie naprawdę ciężki. Jeśli będzie wiało – na wielu odkrytych przestrzeniach to na pewno nie pomoże. Poza tym, jak zwykle w Zdzieszowicach, mimo wciąż rozrastającej się imprezy – będzie kameralnie, wesoło i przyjaźnie.

Bike Maraton w sobotę zainauguruje Aktywny Weekend w Zdzieszowicach – w niedzielę, 23 kwietnia organizatorzy zapraszają na II Półmaraton Zdzieszowice – Memoriał Marcina Lippy. Dwa dni na sportowo – w sobotę MTB, a w niedzielę bieganie.

Druga edycja Bike Maratonu 2017 – Zdzieszowice – 22 kwietnia, start – godz. 11:00!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl