Nowa seria czołówek Ledlenser

W ofercie sieci sklepów Spy Shop pojawiła się najnowsza seria latarek czołowych Ledlenser, zaprojektowanych z myślą o zastosowaniach outdoorowych i rekreacyjnych. Linia czołówek MH składa się z trzech modeli (MH2, MH6 i MH10), różniących się m.in. maksymalną jasnością generowanego światła. Wszystkie doskonale sprawdzą się podczas trekkingu, jazdy na rowerze, wszelkich nocnych aktywności (wędkarstwo, gry terenowe), a także w najróżniejszych zastosowaniach domowo-remontowych.

Pierwsza z nowości – Ledlenser MH2 – to podstawowy model w serii, generujący światło o jasności od 15 do 100 lumenów i zasięgu od 30 do 100 metrów. Urządzenie zasilane jest 3 bateriami AAA (komplet wystarczy nawet na 40 godzin ciągłej pracy – choć oczywiście zależy to od wybranego trybu). Producent przewidział możliwość płynnej zmiany szerokości strumienia światła (za pomocą pokrętła) oraz 3 tryby pracy: Power (maksymalne natężenie), Low Power (niskie natężenie, idealny tryb do pracy/czytania itp.) oraz Blink (światło pulsacyjne, przydatne np. podczas oznaczania pozycji lub jazdy na rowerze)

Model Ledlenser MH6 to z kolei urządzenie przeznaczone dla użytkowników poszukujących latarki o nieco większych możliwościach – oferuje jasność do maksymalnie 200 lumenów (w trybie Power – lista trybów jest taka sama jak w MH2) i zasięg do 120 metrów. Urządzenie zasilane jest ładowalnym akumulatorem, o którego wyczerpywaniu się informuje wskaźnik. Maksymalny czas pracy tego modelu to 20 godzin.

Najbardziej zaawansowanym modelem w serii jest Ledlenser MH10 – idealna czołówka dla tych, którym zależy na najmocniejszym świetle. To świetny produkt dla osób często wędrujących po zmroku, myśliwych, wędkarzy czy rowerzystów, chcących idealnie doświetlić swoją trasę. Maksymalna jasność światła to w tym przypadku 600 lumenów, zasięg – 150 metrów, zaś czas pracy – 120 godzin. Zasilanie zapewnia ładowany za pośrednictwem portu USB 3.0 akumulator. Tu również znajdziemy 3 tryby pracy, jednak nieco inaczej skonfigurowane: Power (najwyższa jasność), Mid Power (optymalny balans pomiędzy jasnością a zużyciem energii), Low Power (najsłabszy, idealny do czytania, pracy itp.). Przydatną funkcją jest również tylne czerwone światła, idealne np. do oznaczania pozycji rowerzysty.

Wszystkie trzy nowe latarki wyposażone są również w funkcję Transportation Lock (zapobiegającą przypadkowemu włączeniu się czołówki np. w plecaku czy kieszeni). Obudowy MH2 i MH6 spełniają wymagania normy IPX6, co oznacza, że są odporne na skutki zalania, natomiast MH10 – normę wodoodporności IPX4, czyli jest ona odporna na skutki zachlapania wodą z różnych kierunków z natężeniem do 10 litrów/minutę. Atutem modeli z serii MH jest Red Reading Light – pozycyjna, czerwona dioda LED. Dodatkowo, w zestawie z czołówką MH10 znajdują się dwa dodatkowe filtry (czerwony i zielony) przeznaczone do nocnej obserwacji. Modele MH mają wygodną, regulowaną opaskę, która skutecznie przytrzymuje czołówki na głowie, a ponadto można łatwe je zdjąć i wyprać.

„Marka Ledlenser jest w świecie oświetlenia osobistego legendą. Sprzęt niemieckiej firmy od lat używany i doceniany jest przez użytkowników z całego świata, zarówno profesjonalistów z służb mundurowych, jak i entuzjastów outdooru oraz użytkowników domowych. Cieszymy się, że jako autoryzowany sprzedawca Ledlenser mogliśmy wprowadzić do oferty ich najnowsze produkty – czyli nową serię latarek czołowych MH. Zadbaliśmy również o to, by ich nabywcy mieli swobodny dostęp do części zamiennych i profesjonalnych usług serwisowych” – komentuje Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa z sieci sklepów Spy Shop.

Nowości są dostępne w Spy Shop:

MH2 - 131,99 zł

MH6 - 307,99 zł

MH10 - 395,99 zł


o autorze

Jarosław Lesisz

Z wykształcenia polonista, z zamiłowania fan dwóch kółek i wszystkiego związanego ze sprzętem rowerowym. Współzałożyciel oraz redaktor kultowego bikepl.com, twórca największego (jak na tamte czasy) forum rowerowego.

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl