Kwiato trumfuje w Sienie

Niejako przedsmakiem wieczornego triumfu w Lahti naszych skoczków były emocje towarzyszące nam podczas wyścigu Strade Bianche odbywającego się we włoskiej Sienie. Michał Kwiatkowski po bardzo udanym wyścigu stanął na pierwszym stopniu podium. Kwiato przez cały wyścig jechał bardzo aktywnie pilnując czołówki. W kluczowym momencie załapał się do czołowej grupy. Deszczowa pogoda w połączeniu z szutrową nawierzchnią zbierała sowite żniwo. Na skutek wypadków wyścigu nie ukończyli min. Peter Sagan, Maciej Bodnar, Paweł Poljański czy Przemysław Niemiec.

Po decydującej ucieczce z grupy, w której znajdowali się min. Zdenek Stybar, Greg Van Avermaet Kwiato wjechał na ostatni odcinek szutrowy z przewagą kilkunastu sekund. W tym momencie nie poganiany przez nikogo rozpoczął istną czasówkę pedałując do mety. Ostatni, decydujący o wszystkim brukowy podjazd pod Piazza del Campo rozpoczął z przewagą blisko 30 sekund. 

Pomimo śliskiego i krętego bruku na starówce Sieny nie zwalniał i zwyciężył z bezpieczną przewagą nad drugim Gregiem Van Avermaetem oraz trzecim Tim Weelens.Było to jego drugie zwycięstwo w Strade Bianche (poprzednio wygrał w roku 2014).

Emocji nie zabrakło także w wyścigu kobiet. Trzecia edycja Strade Bianche Donne rozpoczęła tegoroczne zmagania kobiet w World Tour kobiet. Blisko 20km przed metą miała miejsce ucieczka, w której znalazła się Kasia Niewiadoma. Jeszcze przed decydującym podjazdem grupa zdążyła się powiększyć. Tuż przed podjazdem z grupki oderwały się Lucinda Brand i Shara Gillow. 

Zostały jednak dogonione prze Katarzynę Niewiadomą, Elisę Lnogo Borghini i Elizabeth Deignan. Dramat rozpoczął się na najbardziej stromym odcinku brukowego podjazdu. Znikoma strata Kasi dawała nadzieję na pierwsze miejsce. Nie była jednak w stanie dogonić Elisa Longo Borghini, która ostatecznie wygrała z przewagą zaledwie dwóch sekund nad Kasią Niewiadomą oraz pięciu nad Elizabeth Deignan.

Wyniki Mężczyzn:

1. Michał Kwiatkowski (Team SKY) - 4.42'42"

2. Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) - 4.42'57"

3. Tim Weelens (Lotto Soudal) - 4.42'59"

...

46. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal) - 4.56'20"

59. Michał Gołaś (Team Sky) - 4.56'31"

Wyniki Kobiet:

1. Elisa Longo Borghini (Wiggle High) - 3.44'45"

2. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling Team) - 3.44'47"

3. Elizabeth Deignan (Boels Dolmans Cycling Team) - 3.44'50"

...

25. Małgorzata Jasińska (Cylance Cycling) - 3.46'51"

38. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) - 3.47'59"

45. Agnieszka Skalniak (Astana Women's Team) - 3.52'17"

55. Anna Plichta (WM3 Pro Cycling Team) - 3.53'37"


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl