ROSE Biketown Bocholt wygrał nagrodę 2017 Stores of the Year

Innowacyjny salon firmowy przekonał do siebie jury złożone z ekspertów 2 lutego sklep ROSE Biketown w Bocholt otrzymał nagrodę Sklep Roku 2017 w kategorii “Inne”.

Już po raz drugi Niemieckie Stowarzyszenie Handlu HDE nagrodziło tą nagrodą innowacyjne i kreatywne koncepcje sklepów firmy ROSE Bikes. Modernizacja flagowego sklepu w Bocholt przeniosła strategię zdigitalizowanego handlu sklepu BIKETOWN w Monachium, który otrzymał nagrodę dwa lata temu, do innego wymiaru.

Fachowcy z jury swą decyzję uzasadnili faktem, że ROSE Biketown Bocholt oferuje unikalną ekspozycję wszystkiego, co ma związek z rowerami. W swojej laudacji Michael  Reink z HDE powiedział, że klienci mogą oczekiwać dobrego klimatu na sklepowej powierzchni około 4000 m²  i obsługi, która spełnia wszelkie oczekiwania. Wrażenie na odwiedzających robią eksperckie porady rowerowe, możliwość skorzystania ze zmierzenia sylwetki w profesjonalny sposób i przytulny zakątek z pysznymi przekąskami i napojami.

Głównym atutem sklepu ROSE Biketown w Bocholt jest indywidualna konfiguracja rowerów. Klienci mogą skonfigurować swój rower wraz ze specjalistą i obejrzeć go na żywo na jednym z trzech wielkich ekranów. Specjalną cechą jest to, że indywidualna konfiguracja może zacząć się, być zmieniona i zakończona na każdym etapie podróży klienta przez jakikolwiek kanał komunikacji. W ten sposób klienci mogą na przykład zacząć konfigurowanie na laptopie w domu i ukończyć je z pracownikiem ROSE w sklepie BIKETOWN.

Zakup indywidualnego produktu jak siodełka czy obuwie również zmienia się w zabawę dzięki najnowszym technologiom. Stanowisko pomiarowe w sklepie określa rozstaw kości miednicy i stóp oraz przechowuje je na odpowiednim koncie klienta. Przy każdym, kolejnym zakupie w sklepie internetowym oprogramowanie porównuje zmierzone wartości z zakresem produktów by pokazać klientowi wszystkie pasujące produkty – idealne połączenie pomiędzy światem w sieci i poza nią.

“Odbieramy tę nagrodę jako potwierdzenie i motywację do dalszego, konsekwentnego kroczenia drogą, która łączy sklepy stacjonarne z handlem internetowym i pozycjonuje markę ROSE jako brand z wielokanałowym dotarciem” mówi o nagrodzie menadżer ROSE Bikes Thorsten Heckrath-Rose. Sklep ROSE Biketown w Bocholt pokonał w wyścigu o nagrodę sklep Decathlon w Monachium oraz sklep firmowy Foto Koch w Düsseldorfie.

Nagroda Sklep Roku

Ceremonia wręczenia nagród Sklep Roku miała miejsce podczas 13tego Kongresu Branży Nieruchomości Handlowych w Berlinie. Jury oceniało sklepy pod względem poziomu innowacji, korzyści dla klienta, potencjału wartości dodanej, wrażenia empiryczne, ich wiodącą rolę jak również unikalną korzyść dla konsumenta. Ocenie podlegały następujące czynniki: wielkość i wystrój sklepu, kompozycja asortymentu, prezentacja produktów oraz fachowość obsługi.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl