ROSE Biketown Bocholt wygrał nagrodę 2017 Stores of the Year

Innowacyjny salon firmowy przekonał do siebie jury złożone z ekspertów 2 lutego sklep ROSE Biketown w Bocholt otrzymał nagrodę Sklep Roku 2017 w kategorii “Inne”.

Już po raz drugi Niemieckie Stowarzyszenie Handlu HDE nagrodziło tą nagrodą innowacyjne i kreatywne koncepcje sklepów firmy ROSE Bikes. Modernizacja flagowego sklepu w Bocholt przeniosła strategię zdigitalizowanego handlu sklepu BIKETOWN w Monachium, który otrzymał nagrodę dwa lata temu, do innego wymiaru.

Fachowcy z jury swą decyzję uzasadnili faktem, że ROSE Biketown Bocholt oferuje unikalną ekspozycję wszystkiego, co ma związek z rowerami. W swojej laudacji Michael  Reink z HDE powiedział, że klienci mogą oczekiwać dobrego klimatu na sklepowej powierzchni około 4000 m²  i obsługi, która spełnia wszelkie oczekiwania. Wrażenie na odwiedzających robią eksperckie porady rowerowe, możliwość skorzystania ze zmierzenia sylwetki w profesjonalny sposób i przytulny zakątek z pysznymi przekąskami i napojami.

Głównym atutem sklepu ROSE Biketown w Bocholt jest indywidualna konfiguracja rowerów. Klienci mogą skonfigurować swój rower wraz ze specjalistą i obejrzeć go na żywo na jednym z trzech wielkich ekranów. Specjalną cechą jest to, że indywidualna konfiguracja może zacząć się, być zmieniona i zakończona na każdym etapie podróży klienta przez jakikolwiek kanał komunikacji. W ten sposób klienci mogą na przykład zacząć konfigurowanie na laptopie w domu i ukończyć je z pracownikiem ROSE w sklepie BIKETOWN.

Zakup indywidualnego produktu jak siodełka czy obuwie również zmienia się w zabawę dzięki najnowszym technologiom. Stanowisko pomiarowe w sklepie określa rozstaw kości miednicy i stóp oraz przechowuje je na odpowiednim koncie klienta. Przy każdym, kolejnym zakupie w sklepie internetowym oprogramowanie porównuje zmierzone wartości z zakresem produktów by pokazać klientowi wszystkie pasujące produkty – idealne połączenie pomiędzy światem w sieci i poza nią.

“Odbieramy tę nagrodę jako potwierdzenie i motywację do dalszego, konsekwentnego kroczenia drogą, która łączy sklepy stacjonarne z handlem internetowym i pozycjonuje markę ROSE jako brand z wielokanałowym dotarciem” mówi o nagrodzie menadżer ROSE Bikes Thorsten Heckrath-Rose. Sklep ROSE Biketown w Bocholt pokonał w wyścigu o nagrodę sklep Decathlon w Monachium oraz sklep firmowy Foto Koch w Düsseldorfie.

Nagroda Sklep Roku

Ceremonia wręczenia nagród Sklep Roku miała miejsce podczas 13tego Kongresu Branży Nieruchomości Handlowych w Berlinie. Jury oceniało sklepy pod względem poziomu innowacji, korzyści dla klienta, potencjału wartości dodanej, wrażenia empiryczne, ich wiodącą rolę jak również unikalną korzyść dla konsumenta. Ocenie podlegały następujące czynniki: wielkość i wystrój sklepu, kompozycja asortymentu, prezentacja produktów oraz fachowość obsługi.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl