Nowy napinacz Mozartt Piano

Połączenie zębatki narrow-wide, oraz przerzutki ze sprzęgłem z założenia miało wyeliminować konieczność stosowania napinaczy, szczególnie dla osób, które nie biorą udziału w zawodach i nie jest potrzebna im dodatkowa ochrona przed spadającym łańcuchem. Wychodząc jednak naprzeciw osobom, dla których powyższe rozwiązanie jest niewystarczające, stworzyliśmy napinacz łańcucha, który mocuje się zamiast przedniej przerzutki. Napinacz posiada bardzo małą i estetyczną prowadnicę, która praktycznie w 100% zapobiega spadaniu łańcucha od góry.

Naszym celem było stworzenie jak najlżejszej i jak najtrwalszej konstrukcji. Pierwsi na świecie użyliśmy kompozytu o specjalnych właściwościach, w skutek czego obniżyliśmy wagę do minimum przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej sztywności i wytrzymałości na uderzenia. Lekkość nowego modelu zapewniła również specjalna żebrowa konstrukcja, która pozwoliła na wykorzystanie mniejszej ilości materiału.

W zestawie z napinaczem znajduje się komplet dodatkowych prowadnic, dzięki którym istnieje możliwość używania zębatek owalnych. Materiał, z którego wykonane są prowadnice jest wyjątkowo śliski , a jednocześnie odporny na pęknięcia i złamania.

Napinacz Piano dostępny jest w dwóch różnych wersjach – kompatybilny z mocowaniem S3 / e-type lub High Direct Mount. Dołączone podkłady dystansowe dopasują go do linii łańcucha w przedziale od 48,5 do 51,5mm. Waga napinacza to maksymalnie 40 gram. 

Nowy produkt firmy mozartt.com sprawdzi się nie tylko w rowerach enduro, ale także w lżejszych odmianach kolarstwa takich jak XC, AM, czy nawet Cyclocross.

Dane techniczne: 

dostępny w wersjach HDM oraz S3/e-type,  kompatybilny z zębatkami owalnymi,  linia łańcucha: 48,5 – 51,5mm

Waga:

S3 – 32 gram S3 superlight – 25 gram HDM – 25-40 gram* HDM superlight – 20-25 gram*

Cena: od 119zł

*( waga zależy od ilości zastosowanych podkładek regulacyjnych


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl