Simpla Kido Chopper 20’’ - test

Simpla Kido Chopper 20’’ trafił do naszej redakcji, aby sprawdzić jak spisuje się w praktyce. O tyle nietypowe było to zadanie, że musieliśmy znaleźć do tego zadania dziecko w wieku około 10lat, a z racji tego, że błotnik ma różowe wstawki musiała być to dziewczynka, chłopacy jak się dowiedzieliśmy są już w tym wieku wybredni… :)

Zanim przedstawimy nasze spostrzeżenia dotyczące zestawów błotników, najpierw zacytujemy opis zestawu z strony internetowej producenta SIMPLA:

„W każdym dziecku tkwi jakaś mała iskierka Easy Ridera, jego rower jest powodem do dumy na podwórku, a patrząc na rower taty wzdycha i porównuje go ze swoim. Dzięki naszym nowym błotnikom KIDO CHOPPER to porównanie wypadnie teraz na korzyść młodego Bikera.

Wykonane w technologii dwukomponentowej błotniki charakteryzują się niepowtarzalnym designem, rodem z Route 66. Chopperowa geometria błotnika przylega do opony zapewniając optymalną ochronę przed błotem. Miękka płetwa na końcówce błotnika wspomaga właściwości ochronne. Dodatkowo kanał ten nadaje błotnikowi dużą sztywność dzięki czemu nie drga on na nierównościach terenu i stabilizuje błotnik.

Przedni błotnik montujemy do widelca za pomocą stalowej blaszki w kształcie litery L Tylny dla wersji SDS montowany jest na sztycę siodła bądź na blaszkę L, bez możliwości montażu na śrubkę u dołu ramy.”

Nasz zestaw jest mocowany w systemie blaszek L, błotnik jest na nią nasuwany, pasowanie jest ciasne dzięki czemu podczas jazdy nawet po nierównościach nie przesuwa się. Montaż błotników zajął może 10minut z znalezieniem odpowiedniego zestawu kluczy i późniejszym odłożeniu ich na miejsce. Warto zwrócić uwagę na jakość błotników. Po wyjęciu z opakowania pierwsze wrażenie jest takie, iż mamy do czynienia z wysokiej jakości tworzywem sztucznym. Tylny błotnik zabezpieczy nas w zupełności przed zachlapanymi plecami, natomiast przedni standardowo chroni naszą twarz, ale obuwie naszych pociech może zmoknąć.

Jeżeli chodzi o stylistykę to nie mam najmniejszych zastrzeżeń, co najważniejsze wykonane są precyzyjnie i wcale nie szpecą roweru! Nie bez powodów nasz polski producent jest jednym z kluczowych graczy na europejskim rynku błotników. Co powiedziała nasza młoda testerka: „Bardzo fajne te błotniki”. Myślę, że ta krótka wypowiedź z ust dziecka bardzo dużo mówi. Jeżeli będziecie przymierzać się do zakupu błotnika warto zapytać dziecka jaki kolor chciałoby dostać, ponieważ do wyboru  jest 25 różnych konfiguracji kolorów.

Cena 39,99zł jest wyższa od konkurencji, ale w tej cenie dostajemy bardzo solidnie wykonany produkt z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który żeby zniszczyć trzeba się solidnie postarać (próbowałem wyginać i nie pękł, ani się nie odkształcił), a powszechnie wiadomo, że dzieci potrafią. Dlatego warto dołożyć parę złotych, niż kupować kilka tańszych kompletów.

Oceny:
Wykonanie: 4,5
Design: 4,5
Montaż: 5
Cena: 4

Producent:simpla.pl


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl