Aplikacje mobilne dla kolarzy

Strava, Endomondo, Runtastic...

Prym wśród kolarzy wiedzie Strava. Oprócz nich znajdziemy mnóstwo innych mniej lub bardziej znanych. Aplikcje te potrafią zmienić nasz telefon w komputer rowerowy z GPS'em, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Co prawda do pełnej funkcjonalności potrzebne jest konto premium, jednak będąc amatorem zdecydowania wystarczy wersja podstawowa.

Google Fit

Aplikacja ta zmienia nasz telefon w rejestrator aktywności. Nie jest ona mistrzem dokładności ale daje nam pewną wiedzę o ilości spędzonego czasu w ruchu. Przy włączeniu wysokiej dokładności działa całkiem nieźle, niestety musimy się liczyć z tym, że zużywa dużo baterii.

MyFitnessPal

Aplikacja jest naszym asystentem w kwestii trzymania diety. Uzupełniamy kilka informacji na swój temat, cel naszej diety i ruszamy do akcji. Zapisujemy wszystko co trafia na nasz talerz a aplikacja pod koniec dnia podliczy nam spożyte kalorie, poszczególne składniki i poinformuje o skutkach utrzymywania takiej diety przez dłuższy okres czasu. Dzienniczek jedzenia jest całkiem niezłym motywatorem do pilnowania diety, ponieważ widzimy wszystko czarno na białym i uświadamiamy sobie, że zjedzenia tabliczki czekolady to prawdziwy grzech :)

Mapy Google

Jadąc na wakacje z rowerem potrzebna nam mapa i nie tylko po to, żeby się nie zgubić. Mapy Google pomogą znaleźć atrakcje turystyczne jak i miejsce na coffebreak'a. Od roku Mapy Google oferują zapisywanie obszarów offline, dzięki czemu nie musimy martwić się o brak pakietu internetowego w telefonie.

Heart Rate

Regularne mierzenie tętna spoczynkowego pomaga ocenić zmęczenie organizmu, ale komu tak naprawdę chce się wstawać rano, zakładać opaskę i mierzyć puls? Specjalne aplikacje na telefon umożliwiają to w o wiele łatwiejszy sposób. Mimo wszystko telefon nie zapewnia takiej dokładności jak pulsometr i choć mniej więcej pokazuje dobrze, czasem po prostu „świruje”. Takie aplikacje możemy traktować trochę z przymrużeniem oka lub jako zabawkę. Wiadomo, nie jest to dokładność EKG i musimy się z tym liczyć.

ViewRanger

Aplikacja pozwala na rejestrowanie tras, udostępnianie ich innym jak również korzystanie z czyichś tras. Kiedy spodoba nam się czyjaś wycieczka, możemy śmiało podążyć jego szklakiem.

Saddle Adjust

Masz problemy z ustawienie siodełka albo masz swoje „magiczne” nachylenie? Aplikacja pomoże dobrać jak i zapamiętać ustawienie siedzenia.

Pogoda

Jeżeli mamy wybór o której godzinie wyjść na rower, albo chcemy wiedzieć kiedy będzie idealny dzień na zrobienie sobie wolnego to możemy zajrzeć do jednej z aplikacji pogodowych. Dla przykładu moją ulubioną i całkiem dobrze sprawdzającą się jest AccuWeather.

Sleep as Android

Aplikacja służąca do monitorowania snu. Rejestruje nasze ruchy i dźwięki, które wydajemy w nocy i analizuje wszystko. Dzięki temu możemy się dowiedzieć jak długo spaliśmy i jakiej jakości był ten sen. Aplikacja potrafi również rozpoznać w której fazie snu jesteśmy i obudzić nas wtedy tak, żebyśmy nie czuli się zaspani i zmęczeni. Niestety aplikacja wymaga trzymania telefonu w pobliżu ciała, co nie jest zbyt zdrowe. Inna aplikacja - Mi Fit - wymaga posiadania opaski XaomiBand, ale monitoruje sen bez konieczności spania z telefonem.

Oczywiście to tylko malutki odsetek takich aplikacji. Jest też mnóstwo podobnych jak i zupełnie innych aplikacji o których nie mamy pojęcia.


o autorze

Małgorzata Mazurek

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Igrzyska Olimpijskie 2021

    - Nie możemy sobie odpuścić. Naszym zadaniem na ten okres jest podtrzymanie tego co wspólnie wypracowaliśmy zimą. Każdy trenuje indywidualnie na...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl