Szosowe MŚ: Pawłowska w czołowej ''15''

Katarzyna Pawłowska zajęła w katarskim Doha miejsce w czołowej "15", w mistrzostwach świata w elicie kobiet.

Zawodniczki rywalizowały na 134-kilometrowej trasie. Wystartowały one z Education City i po pokonaniu 28 kilometrów wjechały na wyspę "Perła". Na niej zaplanowano siedem, 15,2-kilometrowych okrążeń.

Trasa była zupełnie płaska, więc zapowiadał się pojedynek sprinterek. Polskę reprezentowały Katarzyna Pawłowska, Eugenia Bujak, Katarzyna Niewiadoma, Alicja Ratajczak, Marta Lach i Anna Plichta. Jechały one czujnie w peletonie, osłaniając liderkę, Pawłowską, oraz pilnując, by żadna istotna akcja nie powstała bez udziału "biało-czerwonych".

Z powodu płaskiego profilu i wysokiej temperatury, trudno było oderwać się od grupy i wypracować większą przewagę. Zgodnie z oczekiwaniami o tym, kto zostanie mistrzynią świata zadecydował masowy sprint.

Pawłowska, trzykrotna mistrzyni świata na torze, była dobrze ustawiona na finałowym kilometrze. Niestety ok. 250 metrów przed metą miała problem z łańcuchem i zanim zdołała sobie z nim poradzić, rywalki jej odjechały, a sama finiszowała na 13. miejscu.

Najlepiej w sprincie poradziła sobie Dunka, Amelie Dideriksen. Wyprzedziła ona Holenderkę Kirsten Wild oraz Lottę Lepisto (Finlandia).

Wyniki - elita kobiet

foto: fanpage Polski Związek Kolarski


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl