Bike Maraton - czas na finał w Świeradowie - Zdroju

Przed nami wielki finał - ledwie majaczący na horyzoncie po wiosennej inauguracji w Miękini, pojawiający się gdzieś za kolejnymi zakrętami na trasach w Wiśle, Szklarskiej Porębie i Obiszowie. Doskonale widoczny już z Ludwikowic Kłodzkich. 8 października - Świeradów - Zdrój. Oto data i miejsce zakończenia Bike Maratonu AD 2016.

Izerskie uzdrowisko jest związane z Bike Maratonem od niepamiętnych czasów. Kiedyś obecne w kalendarzu w środku sezonu, a od kilku lat na końcu - jako miejsce ostatniej finałowej edycji. Były lata kiedy cykl kończył się np. w Wałbrzychu i Polanicy - Zdroju, a dziś trudno sobie wyobrazić inne miejsce na finałową galę niż Świeradów i gościnne progi hotelu Interferie Aqua Sport. Również miejsce startu i mety wydaje się być już stałe, bo ponownie będzie to dolna stacja kolei gondolowej SKI & SUN - również obecnej na Bike Maratonie przez cały sezon jako partnera cyklu. Pewne elementy trasy w Górach Izerskich również pozostają be zmian, ale zawsze na izerskich ścieżkach czekać będzie na zawodników coś nowego. Podjazd "Tewą", Hala Izerska, okolice Jakuszyc, Orle, Samolot, 

Wysoki Kamień - to wszystko będzie do zaliczenia na trasie MEGA (53 km) i GIGA (74 km). MINI (28 km) zjedzie do mety odpowiednio wcześniej, ale na pewno zaoferuje też nieco prawdziwego izerskiego ścigania. MTB w Górach Izerskich to czysta przyjemność i zachwyt - w sam raz na godne podsumowanie i zakończenie sezonu. Mimo tego, że to już prawie koniec sezonu, to na dystansie GIGA będziemy mieli 2000 m przewyższenia, a na MEGA 1400. MINI również ma się czym pochwalić - czeka tam przewyższenie rzędu 750 m.

W Świeradowie - Zdroju czeka na nas nie tylko po prostu kolejna edycja Bike Maratonu. Oczywiście najpierw poznamy wyniki 12. odcinka tegorocznego BM i zwycięzców poszczególnych kategorii na trzech dystansach. Ale potem czeka nas jeszcze jeden - ostatni maraton - dekoracje i wyniki klasyfikacji generalnej, na który przeznaczyć należy większą część sobotniego wieczoru. Najlepszym zawodnikom i zawodniczkom oraz teamom i drużynom wręczymy trofea, puchary i nagrody. Przyjdzie też czas na brawa i gratulacje, a potem chwila zasłużonego wytchnienia i odpoczynku. Nie zapominamy jeszcze o dodatkowej klasyfikacji: 

Ogólnopolskich Zawodach Leśników w Maratonie MTB pod patronatem Nadleśnictwa Świeradów. Powoli zaczynamy już myśleć o Bike Maratonie 2017, ale warto zostać w Izerach do niedzieli. Dzień po BM mamy jeszcze 4F Świeradów RUN - ostatnią edycję cyklu Runner's World Super Bieg. Kolejny raz w tym roku mamy więc kolarsko - biegowy weekend. A naprawdę ostatnia tegoroczna edycja największego w Polsce cyklu maratonów MTB startuje w najbliższa sobotę spod dolnej stacji kolei SKI & SUN w Świeradowie - Zdroju o godz. 11:00.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl