JBG-2 Team Po Pierwszej Edycji Pucharu Świata MTB

W Yorkshire Dalby Forest zostały rozegrane pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata. Ania Szafraniec (JBG-2 Team) 21miejsce, Piotr Brzózka (JBG-2 Team) 51m-ce, Marek Galiński (JBG-2 Team) 54 m-ce, Adrian Brzózka (JBG-2 Team) 82m-ce, Kornel Osicki (JBG-2 Team) 89m-ce.
Yorkshire Dalby Forest po raz pierwszy gościło zawodników Pucharu Świata. Trasa w większości została zaprojektowana sztucznie, miejscami wymagająca i techniczna, nie mniej jednak bardzo szybka. Pomimo znanej brytyjskiej aury w dniu dzisiejszym pogoda sprzyjała zawodnikom. Na stracie pojawiła się cała czołówka światowa.
Rano wystartowała elita pań (91 zawodniczek), z pośród których wygrała aktualna Mistrzyni Świata Irina Kalentieva (Topeak-Ergon). Ania Szafraniec ukończyła rywalizację na 21 pozycji.
W godzinach popołudniowych rywalizację rozpoczęła elita panów (164 zawodników). Końcowa rozgrywka rozstrzygnęła się pomiędzy wielokrotnym Złotym Medalistom Olimpijskim Julien'em Absalon (Orbea), a obecnym Mistrzem Świata Nino Schurter'em (Scott-Swisspower MTB-Racing). Z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Schurter. Z zawodników JBG 2 najlepiej zaprezentował się Piotr Brzózka, kończąc wyścig na 51 miejscu (8 w kategorii U23), Marek Galiński pomimo awarii sprzętu zdołał dojechać na 54 pozycji. Kolejno na 82 miejscu linię mety minął Adrian Brzózka, a na 89 (23 w kategorii U23) Kornel Osicki.