Nowe buty od Shimano na sezon 2017

Shimano postanowiło wykorzystać rozpoczynające się właśnie we Friedrichshafen targi Outdoor Show do prezentacji wybranych modeli butów z kolekcji na sezon 2017. Pierwszą część nowości na sezon 2017 stanowią buty przeznaczone do wyczynu lub też dla tzw. ambitnych amatorów.

1.  Enduro

Kolekcja butów Shimano wzbogaci się w sezonie 2017 o dwa modele dedykowane do enduro oraz poruszania się po "ścieżkach". Należą do nich ME7 oraz ME5. Buty te łączą w sobie lekkość oraz efektywność pedałowania charakterystyczną dla butów przeznaczonych do cross country z odpornością oraz przyczepnością charakterystyczną dla butów przeznaczonych do enduro. Model ME7 wyposażony został w podeszwę wykonaną z włókien węglowych. 

Waga modelu ME7 wynosi 375g natomiast modelu ME5 385g (rozmiar 42). Oba modele będą dostępne w kolorach szarym oraz czarnym.

2. Triatlon

Marka Shimano nie zapomniała także o stale rozwijającym się rynku triatlonu. W sezonie 2017 będzie można było kupić buty TR5, które wyglądem będą przypominały topowy model dedykowany do triatlonu czyli TR9. Model ten wyposażony został w rzep T1-Quick strap oraz bardzo duży otwór ułatwiający włożenie stopy. Cholewka buta wykonana została z oddychającej skóry syntetycznej. Model TR5 jest kompatybilny zarówno z systemem SPD jak i SPD-SL. Waga buta oscyluje wokół 265g.

3. Buty zimowe

Shimano nie zapomniało także o osobach jeżdżących na rowerze w sezonie zimowym. W sezonie 2017/2018 będą one mogły kupić jeden z dwóch nowych zimowych modeli. Model MW5 przeznaczony jest do jazdy po bezdrożach, natomiast model RW5 jest typowym butem szosowym przeznaczonym do jazdy w chłodniejszych warunkach atmosferycznych. Oba modele zostały wyposażone w membranę DRYSHIELD oraz kostkę wykończoną pianką neoprenową. Dzięki temu stopa będzie zawsze ciepła oraz sucha nie zależne czy będziemy pokonywać kolejne km w deszczu, chłodzie czy deszczu. System szybkiego wiązania pozwala na regulację buta w przypadku, gdy palce u stup nam lekko zdrętwieją na zimnie. 

Model MW5 jest kompatybilny z systemem SPD. Waga buta oscyluje w granicy 445g. Model RW5 jest kompatybilny zarówno z systemem SPD oraz SPD-SL. Waga pojedynczego buta buta wynosi 340g.


o autorze

Szymon Barczyk

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl