Szklarska Poręba. Bike Maraton w Karkonoszach

Bike Week trwa w Szklarskiej Porębie w najlepsze i jeszcze góry nie ochłonęły po czterech dniach ścigania w etapówce Bike Adventure. Sezon się rozpędza - w najbliższą sobotę czas na Bike Maraton, a w niedzielę na Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie.

Karkonoska edycja Bike Maratonu zawsze jest po prostu trudna i to bez względu na dystans. Tu po prostu nie można i nie wypada inaczej. Już od startu będzie ostro pod górę. MINI będzie miało do przejechania okrągłe 25 km z przewyższeniem 600 m, MEGA 46 km z przewyższeniem 1600 m, a GIGA zaprasza na 61 km i sumę przewyższeń sięgającą 2400 m. 

Jeśli spojrzy się na profil tego dystansu, można się zastanowić czy do jazdy nie nim bardziej odpowiedni od sprzętu MTB nie będzie rollercoaster. Grzechem by było gdyby organizatorzy nie wykorzystali choć części trasy czterodniowego Bike Adventure, które odbywało się w okolicy do 5 lipca. Tak właśnie będzie - przygotujcie się.

Na pewno edycja w Szklarskiej jest wyczekiwana i na pewno spełni marzenia tych, którzy narzekają na łatwe trasy. Choć w takim przypadku należy podejrzewać, że nie było ich ani w Wałbrzychu ani w Wiśle. To będzie już szósta edycja w tym sezonie, więc Bike Maraton mija półmetek.

Pierwsza cześć sezonu to spektakularne sukcesy - rekord frekwencji w Miękini, duża dawka prawdziwego MTB w Polanicy, Wiśle i Wałbrzychu i urozmaicona trasa w Zdzieszowicach. Bike Marataton w wielu miejscach czuje się dobrze, jednak w Szklarskiej Porębie czuje się wyśmienicie.

Sobotni maraton powinien być mocnym akcentem Bike Week'u i jedną z klamr spinających ten festiwal w jedną, zwartą całość. Nie zapominajmy o Szosowym Klasyku, który w Szklarskiej odbędzie się w niedzielę, dzień po maratonie. Najbliższemu weekendowi w Szklarskiej Porębie towarzyszyć będzie szereg innych muzyczno - rowerowych atrakcji oraz duże kolarskie EXPO. Tradycyjnie podczas Bike Maratonu odbędą się również wyścigi dla dzieci.

Tradycyjnie biuro zawodów działać będzie już w piątek od godziny 16:00, do 21:00, a w sobotę od godziny 8:00.

Miasteczko zawodów, EXPO, start i meta na terenie kompleksu SKI ARENA SZRENICA. Zapisy, szczegóły, informacje:

http://bikemaraton.com.pl


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl