I etap Bike Adventure. W słońcu i burzy wygrywają Klimaszewski i Chalastra

Stało się. Etapówka Bike Adventure ruszyła dziś ze Szklarskiej Poręby, a wraz z nią 537 zgłoszonych uczestników z kilku krajów, którzy ścigają się przez cztery dni na dwóch dystansach - FUN i PRO. Cała kilkusetosobowa grupa ruszyła więc tuż po 11:00 w asyście organizatorów i policji barwnym korowodem w dół Szklarskiej Poręby aby rozpocząć prawdziwe ściganie startem ostrym tuż przed Zakrętem Śmierci na drodze do Świeradowa. Potem rywalizacja przeniosła się na leśne dukty i ścieżki Gór Izerskich, a trasa w większości przebiegała w rejonie Grzbietu Kamienickiego. FUN miał dziś 39 km, a PRO 57 km. Było co jechać i było z czym walczyć. Wyścig powoli się rozkręca, pokazał już na co go stać, a to przecież dopiero początek.

Słoneczna pogoda dawała się na początku we znaki aż za bardzo, ale krótko po południu było już wiadomo, że burza i deszcz nie odpuszczą i ci, którzy jeszcze będą na trasie zmierzą się z jeszcze jednym wyzwaniem. Porywisty wiatr, burza i regularna ulewa rozdawały dziś karty na trasie. Strugi wody płynące drogami i ścieżkami, błoto, zwalone drzewa tarasujące przejazd... Tak to dziś wyglądało.

Rywalizacja toczy się w klasyfikacji OPEN, w kategoriach wiekowych, klasyfkacji par i teamów i w kategorii Fat Bike. Wszystko zakończy się we wtorek, 5 lipca.

Jutro etap nr 2, start również o godz. 11:00.

Pierwsza trójka OPEN na dystansie PRO:

1.  Łukasz Klimaszewski (AZS Mitutoyo Wratislavia)

2.  Marcin Urbaniak (Colex Racing Team)

3.  Piotr Truszczyński (Komobike Scott)

Pierwsza trójka kobiet:

1.  Regina Marunde (Niemcy, Scott Fizik Team)

2.  Agnieszka Uroda - Hampelska (Orbea Polsport Group)

3.   Marta Balcerzak (Fenwicks Team)

Zwycięzcy na dystansie FUN:

1.  Łukasz Halastra (Prema Cycling Team)

2.  Mikołaj Jurkowlaniec (Im-motion Kross Team)

3.   Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB Team)

Pierwsza trójka kobiet:

1.  Joanna Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team)

2.  Maria Ossowska (Szwajcaria)

3.  Dorota Szul (Sport-Profit Cannondale Team)


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl