Dwóch liderów Lampre-Merida na Tour de France

Rui Costa i Louis Meintjes będą liderami grupy Lampre-Merida na rozpoczynający się w sobotę 2 lipca Tour de France. Były mistrz świata prawdopodobnie skupi się na walce o zwycięstwa etapowe, z kolei młody góral mierzy w wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej Wielkiej Pętli.

Grupa Lampre-Merida ogłosiła skład na Tour de France 2016. Do wyścigu, który od 2 do 24 lipca będzie skupiał uwagę kolarskich kibiców, włoska ekipa przystąpi z dwoma liderami. Będą nimi Rui Costa oraz Louis Meintjes. Mistrz świata z 2013 r. ma na swoim koncie 3 zwycięstwa etapowe w Tour de France i w tym roku zamierza skupić się na powiększeniu tego dorobku. Odpowiedzialność za walkę o wysoką pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu będzie spoczywać na barkach Louisa Meintjesa, jednego z najbardziej utalentowanych górali młodego pokolenia na świecie. Jego największym sukcesem w wielkim tourze jest 10. miejsce w Vuelta a Espana 2015 i podczas Wielkiej Pętli postara się poprawić ten wynik. W swoich ostatnich wyścigach przez Tour de France Louis Meintjes był 9. w Criterium du Dauphine, Rui Costa zajął 7. pozycję w Tour de Suisse.

Na górskich etapach dwójkę liderów Lampre-Merida będą wspomagać specjaliści od wspinaczki: Kristijan Durasek, Tsgabu Grmay oraz Jan Polanc. Na płaskich etapach swojej szansy na wygraną poszuka sprinter Davide Cimolai, którego rozprowadzać będą Yukiya Arashiro oraz Luka Pibernik. Uniwersalnym pomocnikiem w składzie Lampre-Merida jest Matteo Bono. Poniżej znajduje się pełny skład Lampre-Merida na Tour de France 2016. Dyrektorzy sportowi Philippe Mauduit, Mario Scirea i Daniele Righi będą polegać na następujących zawodnikach:

- Yukiya Arashiro, 31 lat, Japonia, 5 startów w TdF

- Matteo Bono, 32 lata, Włochy, 4 starty w TdF

- Davide Cimolai: 26 lat, Włochy, 3 starty w TdF

- Rui Costa: 29 lat, Portugalia, 7 startów w TdF i 3 zwycięstwa etapowe

- Kristijan Durasek: 28 lat, Chorwacja, 2 starty w TdF

- Tsgabu Grmay: 24 lata, Etiopia, debiut w TdF

- Louis Meintjes: 24 lata, Republika Południowej Afryki, 1 start w TdF

- Luka Pibernik: 22 lata, Słowenia, debiut w TdF

- Jan Polanc: 24 lata, Słowenia, debiut w TdF.

W składzie Lampre-Merida na Wielką Pętle znaleźli się reprezentanci 7 krajów i 3 kontynentów: Chorwacji, Etiopii, Japonii, Portugalii, Słowenii, RPA i Włoch (Afryka, Azja i Europa). Średnia wieku kolarzy włoskiej ekipy na Tour wynosi 26,6 lat. Aż 3 zawodników Lampre-Merida zadebiutuje w tym roku w TdF. Są to Luka Pibernik i Jan Polanc ze Słowenii oraz Etiopczyk Tsgabu Grmay. Jego start będzie historyczny także dlatego, że nigdy wcześniej reprezentant Etiopii nie ścigał się w Tour de France. Skład Lampre-Merida na wyścig tworzą nie tylko kolarze. O to, by mogli się oni skupić na jak najlepszej jeździe, zadba sztab współpracowników: 3 mechaników, 5 masażystów, kierowca autokaru, 2 lekarzy, 2 oficerów prasowych i kucharz.


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 


komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl