Michalina Ziółkowska 14. w mistrzostwach świata w maratonie MTB

Michalina Ziółkowska zajęła 14. miejsce w mistrzostwach świata w maratonie MTB, które zostały rozegrane we francuskim Laissac.

Polka zajęła najwyższą lokatę spośród wszystkich biało-czerwonych startujących w światowym czempionacie. Wywalczyła ją pomimo choroby kilka dni wcześniej, a także defektu, upadku oraz pomylenia trasy podczas rywalizacji. Drugą reprezentantką Polski, która ukończyła zmagania, była Iwona Szmyd. Uplasowała się ona na 33. pozycji. Magdalena Sadłecka i Paulina Bielińska nie dojechały do mety. Wygrała Jolanda Neff (Szwajcaria), przed Sally Bigham (Wielka Brytania) i Sabriną Enaux (Francja).

Komentarz Michaliny (facebook):
"MŚ w maratonie MTB kończę w Laissac na 14 miejscu. Jeszcze we wtorek leżałam z gorączką w łóżku, ale udało się wystartować, jechałam w 10 i pomyliłam trasę, potem kapeć i jeszcze wypadek na zjeździe... Jakoś się pozbierałam i dojechałam do mety, ostatnie km z resztą powietrza w oponie! Dziękuję za pomoc mechanikom i kierownikowi wyjazdu! Mam nadzieję że limit pecha został wykorzystany w tym sezonie."

W wyścigu mężczyzn na starcie stanęło 6 Polaków. Najlepszym z nich był Mariusz Michałek, który zameldował się na 39. miejscu. 80. był Tomasz Drożdż, 95. Bogdan Czarnota, a Adrian Brzózka, Wojciech Halejak i Patryk Piasecki nie ukończyli rywalizacji.

Tęczową koszulkę zdobył Tiago Jorge Oliveira Ferreira (Portugalia), a na podium stanęli również Alban Lakata (Austria) i Kristian Hynek (Czechy).

Wyniki - mężczyźni

Wyniki - kobiety

o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.