Akademickie Mistrzostwa Polski MTB dzień pierwszy

Sobota 28 maja była pierwszym dniem zmagań podczas Akademickich Mistrzostw Polski W Kolarstwie Górskim. Po raz kolejny zawodnicy zrzeszeni w uczelnianych AZS- ach spotykają się w Jeleniej Górze by na wymagającej zarówno pod względem technicznym jak i fizycznym rundzie przy Pałacu Paulinum rywalizować o tytuł Mistrza Polski studentów. Pierwszy dzień rywalizacji to tradycyjnie wyścig indywidualny na czas gdzie zawodnicy rywalizowali na dystansie jednego okrążenia. Na starcie wśród kilkuset uczestników można zobaczyć takie nazwiska z krajowej czołówki kolarstwa górskiego jak choćby Aleksandra Podgórska , Rita Malinkiewicz, Marta Turoboś, Piotr Kurczab (podwójny złoty medalista z ubiegłego roku podobnie jak A. Podgórska), Jakub Zamroźniak, Marcin Kawalec, Maciej Jeziorski czy też Krzysztof Łukasik oraz wielu innych świetnych zawodników regularnie ścigających się w wyścigach MTB. 

Na pierwszy ogień poszły kobiety. Aleksandra Podgórska z Uniwersytetu Humanistycznego we Wrocławiu obroniła tytuł wywalczony rok temu, drugie  miejsce zajęła Karolina Cierluk z Politechniki Wrocławskiej a trzecie Rita Malinkiewicz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu.

Mężczyznom przyszło rywalizować w zmiennej pogodzie. Naprzemienny deszcz ze słońcem mocno utrudniał rywalizację oraz nieco wypaczał wyniki. Zwycięstwo przypadło pierwszorocznemu studentowi Jakubowi Zamroźniakowi z Podhalańskiej Państwowej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu drugie miejsce dla Krzysztowa Łukasika (Politechnika Warszawska) a trzecie dla złotego medalisty tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata XCE Marcina Kawalca. Warto dodać że aktualny Akademicki Mistrz Świata Piotr Kurczab zajął 8 miejsce, jednak właśnie w nim upatrywany jest główny faworyt do złota w głównym wyścigu.

Nasi faworyci wyścigu XCO

Mężczyźni:

Kurczab, Zamroźniak ***

Kawalec, Jeziorski, Łukasik, Kozak**

Pluciński, Michalski, Ficek, Cąpała, Kaczmarczyk *

Kobiety:

Podgórska***

Malinkiewicz, Turoboś, Cierluk**

Drabik*


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl