Etap I Trophy 2016 - Kanera i Ziółkowska dominują!

Prawie 750 zawodników stanęło na starcie pierwszego etapu 10. edycji Beskidy MTB Trophy. Punktualnie o 10:00 ci, którzy wybrali dystans CLASSIC rozpoczęli wspinaczkę na spowity mgłą szczyt Wielkiego Stożka. Po kilkudniowych opadach podłoże beskidzkich szlaków stało się dość grząskie, co na pewno nie ułatwiało zawodnikom rywalizacji, chociaż wielu zaprawionych uczestników Beskidy MTB Trophy czekało właśnie na takie warunki!

Od samego początku mocne tempo narzuciło dwóch zawodników czeskiej drużyny NILFISK-ALTO PRO CYCLING, co solidnie rozciągnęło stawkę na tym stromym i wymagającym fizycznie podjeździe. Tempo Kanery i Damka wytrzymał początkowo tylko Christopher Maletz z Team FUJI BIKES ROCKETS. Grupę pościgową prowadził Bartosz Janowski (ROMET RACING TEAM). Po kilkunastu kilometrach Michal Kanera (zwycięzca zeszłorocznego Sudety MTB Challenge) oderwał się od czołowej grupy i rozpoczął samotną jazdę w kierunku mety pierwszego etapu. Na mecie Czech uzyskał prawie 9 minutową przewagę nad drugim Bartoszem Janowskim, który z kolei przekroczył linię mety nieco ponad 3 minuty przed trzecim dziś Niemcem Christopherem Maletzem.

„Czułem się dzisiaj bardzo dobrze. Od początku mieliśmy plan by wywrzeć na naszych rywalach presję. Wybrałem odpowiedni moment na atak i zdecydowałem się na solową akcję. Szkoda, że mój kolega Milan Damek miał defekt, bo była szansa na dublet dla naszego teamu. Przewaga jaką sobie wypracowałem jest rzeczywiście spora, ale przed nami jeszcze 3 wymagające etapy i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Jestem jednak zadowolony ze swojej formy i zrobię wszystko by dowieźć do końca prowadzenie w wyścigu.” powiedział na mecie zwycięzca pierwszego dnia rywalizacji w Beskidy MTB Trophy 2016.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Mistrzyni Polski w Maratonie MTB Michalina Ziółkowska z VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM, która ukończyła etap w czasie 4:07. Druga na mecie Szwedka Sandra Backman SCUDERIA BIKEITALY BMC, potrzebowała na to prawie pół godziny więcej. Podium uzupełniła Lenka Fridrichova z NILFISK-ALTO PRO CYCLING.

Zwycięzcę dystansu MEGA wyłonił sprinterski wręcz finisz, który padł łupem Rafała Nogawczyka KREIDLER FAN-SPORT MTB RACING TEAM. Sekundy dzieliły go od drugiego Arkadiusza Petki z LWA LĘBORK oraz trzeciego Dominika Grządziela z ROMET RACING TEAM. Wśród Pań najszybsza była Anna Urban z TWR CLOUDWARE, która wyprzedziła Ewę Rebane-Sodowską oraz Marta Graczyk z GOMOLA TRANS AIRCO.

PEŁNE WYNIKI: http://www.pomiaryczasu.pl/event/beskidy_mtb_troph...

foto: BikeLife


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl