Startujemy w Odrzywole! MTB Opoczno zaprasza na maraton.

Już w najbliższą niedzielę 22 maja MTB Opoczno zaprasza na pierwszy w tym sezonie maraton MTB. Tym razem startujemy w Odrzywole. Pomimo, że ta miejscówka po raz kolejny gości w naszym kalendarzu to w tym roku przygotowaliśmy zupełnie nową trasę i lekko zmienioną formułę wyścigu. 

Na zawodników czekać będzie dwudziesto kilometrowa pętla, którą pokonywać będą w zależności od wybranego dystansu:

- hobby 1 raz

- mega 2 razy

- giga 3 razy

Początek trasy będzie pokrywał się z tym co znacie z poprzednich edycji. Dojazd szeroką szutrową droga i łąkami do lasu gdzie czeka pierwsza techniczna sekcja, kilka mniejszych ale dość stromych podjazdów plus trudniejsze podłoże i korzenie z całą pewnością dadzą odczuć frajdę z jazdy w terenie. Reszta pętli poprowadzona jest w rozlewisku Drzewiczki po obu jej stronach.

Równocześnie z wyścigiem wystartuje rajd terenowy dla gości, kibiców i całych rodzin.  Wśród jego uczestników rozlosowane będą ciekawe nagrody kolarskie w tym koszulki oraz rower.

Dla najlepszych w kategorii open na obu dłuższych dystansach - nagrody finansowe!

Biuro zawodów (na stadionie w Odrzywole) czynne będzie w niedzielę od godziny 8 natomiast start wszystkich trzech dystansów nastąpi o godzinie 11.

W trakcie wyścigów głównych na terenie miasteczka zawodów odbędą się również wyścigi dla dzieci (400-800m).

Orientacyjny plan dnia:

· 08.00 -10.30 zapisy w biurze zawodów, odbiór numerów startowych, podpisywanie oświadczeń.

· 09.45 Rozpoczęcie imprezy.

. 11:00 start dystansów HOBBY, MEGA I GIGA..

· 11.15 - 13.00 -imprezy towarzyszące dla kibiców i rodzin uczestników maratonu. Rajd terenowy. Starty dzieci na krótkich dystansach 400m - 800m.

· 15.30 zakończenie imprezy.

· Dekoracje po zakończeniu poszczególnych dystansów

Zapisy na maraton : http://www.ostpomiar.pl/?cat=zapisy

Regulamin : http://www.mtbopoczno.pl/index.php?cat=etapy&page=...

Wpisowe na imprezę wynosi jedynie 30 zł dla osób posiadających nasz tegoroczny numer startowy. Opłata za wydanie numeru to 10 zł.

Wpływy z organizacji maratonu w Odrzywole zasilą budżet tegorocznych Mistrzostw Polski XCO, które odbędą się w dniach 15-16 lipca w Gielniowie. Każdy startujący dołoży więc swoją małą cegiełkę do organizacji tego kolarskiego święta. Już dzisiaj zapraszamy oczywiście do przyjazdu do Gielniowa, udziału w mistrzostwach oraz kibicowania zawodnikom walczącym o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski.

Zapraszamy!


o autorze

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju. 
 Od września 2014 roku oficjalnie pełni rolę Redaktora Naczelnego velonews.pl. 

komentarze

WiadomościWszystkie

  • Manitou Mezzer Pro LE

    Manitou Mezzer to amortyzator, który pomaga Amerykanom powrócić na wyboiste górskie ścieżki rowerowe. Wyposażony w system Dorado Air i system...

    Więcej...

WydarzeniaWszystkie

kontakt

velonews.pl
  • ,
  • redakcja(USUŃ)@(USUŃ)velonews(USUŃ).pl