Mateusz Nieboras wygrywa Skandia Maraton Lang Team.

W ostatnią sobotę 7.05.2016, Mateusz Nieboras z Dzięgielowa wygrywa kolejne zawody Skandia Maraton Lang Team w Krakowie. Zawodnik grupy Kraidler FAN-SPORT MTB Racing Team pokonał dystans 24km w 0:55:00 i zajął PIERWSZE miejsce OPEN oraz w swojej KATEGORII. Mateusz startował z drugiego sektora i od samego początku musiał mocno pracować żeby dogonić czołówkę. Dopiero na mecie, Mateusz zorientował się że wyprzedził najlepszego kolarza z pierwszego sektora o siedem sekund. Dodatkowy zgarnął premię SHIMANO.
Gratulujemy i życzymy Kolejnych SUKCESÓW!

A tak swój start komentował sam zawodnik:

Wystartowałem z drugiego sektora z minutowa przerwą do pierwszej fali dystansu Mini. Zawodnicy szybko zmieszali się z kolarzami innych dystansów co uniemożliwiało ustalenie swojej pozycji podczas rywalizacji. Dopiero na mecie dowiedziałem się o swojej pozycji, trasa ciekawa i szybka, pogoda dopisała

Reszta zespołu Kreidler Fan Sport startowała w Mistrzostwach Czech:

KREIDLER FAN-SPORT MTB RACING TEAM na Mistrzostwach Czech w Maratonie MTB.

W weekend 7 maja warto było wybrać się do naszych południowych sąsiadów do miejscowości Lipník nad Bečvou na Mistrzostwa Czech w maratonie MTB z cyklu ŠELA Sport - ŠELA Marathon. Trasa jak przystało na rangę imprezy była wymagająca, a na dystansie 97km o przewyższeniu przekraczającym 2400 tys. metrów znalazło się wiele technicznych i malowniczo położonych odcinków trasy. Meta została usytuowana w przepięknej scenerii ruin XIII w. zamku Helfštýn.

Zaprzyjaźniona grupa kolarska Opony Serafinowski jak i grupa Naszych chłopaków dzielnie poradziła sobie z tak wymagającą trasą. Nie obyło się bez problemów, na 72km Remigiusz Ciupek niestety musiał zrezygnować z walki o dobrą lokatę i czas. Problemy zdrowotne nie pozwoliły mu dalej efektywnie jechać. Najlepszy czas i wynik wywalczył Tomasz Wojtaszewski - 5:07:08, miejsce OPEN 201, Kat. 72
- GRATULACJE Poniżej wyniki całej grupy:

WYNIKI: --- 97 km - 535 uczestników ---

Tomasz Wojtaszewski - open 201, kat. 72, czas: 05:07:18
Artur Olszak - open 280, kat. 95, czas: 05:26:56
Remigiusz Ciupek - open 320, kat. 109, czas: 05:38:14

Mateusz Zoń

Od 1999 roku wyczynowo uprawia kolarstwo górskie, wielokrotnie stawał na najwyższych stopniach podium prestiżowych zawodów, także poza granicami kraju.